Počelo je - Šampion Gibraltara slavio u Velsu, Alaškert slavi Srbina

utorak 27.06.2017.
22:44

Prvim mečevima prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona počela je nova sezone u elitnom klupskom takmičenju pod okriljem UEFA.

Epa/Salvatore Di Nolfi

Četiri utakmice prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona odigrane su u utorak uveče, a više razloga za zadovoljstvo imaju ekipe koje su igrale na domaćem terenu.

Najbliži plasmanu u drugo kolo posle prve utakmice prvog kola nalazi se šampion Malte Hibernijans koji je kao domaćin savladao prvaka Finske sa 2:0 (0:0).

Stvari su za goste pošle po zlu u petom minutu meča kada je Kiril Nesterov promašio penal. Sredinom drugog dela Hibernijans za deset minuta postiže dva gola i na taj način stiče veliku prednost uoči revanša u Talinu.

Golove za prvaka Malte postigli su Žoržinjo i Bjorn Kristensen.

Minimalnu prednost u prvom susretu stekao je šampion Jermenije Alaškert koji je na svom terenu savladao Santa Kolomu iz Andore jako lepim golom srpskog internacionalca Uroša Nenadovića.

Šampion Farskih Ostrva Vikingur slavio je sa 2:1 (1:1) u duelu sa Trepčom. Predstavnik takozvane države Kosovo postigao je gol u gostima i imaće svoje šanse u revanšu koji se igra u Kosovskoj Mitrovici.

Najveći podvig napravio je šampion Gibraltara FC Evropa koji je kao gost savladao TNS u Velsu sa 2:1 (1:1).

Ne treba zaboraviti da je šampion Gibraltara i prošle godine bio najprijatnije iznenađenje u kvalifikacijama ali je uprkos trijumfu nad Seltikom u prvom meču na kraju ispao u drugom kolu.

U sredu je na programu duel Linfilda i La Fjorite, a revanš mečevi će biti odigrani za sedam dana.