Počeli Kinezi, Felainijev šou, het-trik glavom za sedam minuta!

15:31

Danas su odigrana tri duela prvog kola kineske Super lige.

Beta/AP Photo/Boris Grdanoski

Ponovo se igra fudbal i u Kini, a danas su odigrana tri zanimljiva susreta.

Svakako je najveću pažnju privukao susret Dalijan Proa i Šandong Lunenga, koji su gosti rešili u svoju korist rezultatom 2:3 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi snažni Rondon doneo prednost Dalijanu nakon 12 minuta igre u nastavku.

A onda, na scenu stupa Felaini.

U razmaku od 79. do 86. minuta postiže tri pogotka, sva tri glavom i donosi preokret i dva gola prednosti gostima.

Dalijan je u trećem minutu nadoknade smanjio preko Danijelsona, ali je bilo kasno, pobeda Šandonga.

Interesantno je bilo i u susretu između Hebeija i Šiđiažuanga, susret je okončan rezultatom 2:2 (1:1).

Domaćin je ostao sa igračem manje u 26. minutu kada je direktan crveni karton zaradio Ding Haifeng.

Gosti su poveli preko Vang Penga u 38. minutu, da bi u prvom minutu nadoknade Markao poravnao rezultat.

Nakon 17 minuta igre u drugom delu Hebej, sa igračem manje, dolazi do preokreta preko Dong Šuešenga, da bi samo četiri minuta kasnije Mateus poravnao rezultat.

Nije bilo promena, podela bodova.

baner 9

Šenžen je bio ubedljiv kod kuće protiv Gvangžu R&F, slavili su sa 3:0 (1:0).

Poveli su zahvaljujući Li Songjiu, koji je postigao autogol u 29. minutu.

Sa tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi Presijado iz penala u 64. minutu povisio na 2:0.

Konačan rezultat postavio je šest minuta Gao Lin, takođe iz penala.