Pobeda Sosijedada na oproštaju legendarnog Ćabija Prijeta

Autor: Boban Filipović
subota 12.05.2018.
18:15

Baski su slavili na 'Anoeti' na utakmici koja je protekla u znaku dve legende kluba koje odlaze u penziju.

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su sa 3:2 Leganes pred svojom publikom na meču 37. kola Primere.

Domaći tim je stekao dva gola prednosti u intervalu od 18. do 25. minuta, Ojarzabal i Kanales su bili strelci, ali je Riko samo minut posle drugog gola Baska smanjio na 2:1 i to je bio rezultat kojim se otišlo na veliki odmor.

Nakon sedam-osam minuta igre u nastavku Leganes je poravnao na 2:2 preko Gerera, međutim, Sosijedad do nove prednosti i pobede dolazi sa 'bele tačke' u 78. minutu, Vilijan Hose je bio precizan sa kreča i postavio konačnih 3:2.

Akter ove utakmice, koja će ostati upamćena kao poslednja legendi Sosijedada Ćabija Prijeta i Karlosa Martineza, bio je i jedan srpski internacionalac - Darko Brašanac. Bivši fudbaler Partizana je odigrao drugo poluvreme za poraženi tim.

Uoči poslednjeg kola Real Sosijedad se nalazi u sredini tabele sa 49 bodova, dok je Leganes prvi iznad crte sa devet bodova manje, ali je opstanak poodavno obezbeđen.