• Autor: Nikola Miloradović

• 25. septembar 2016.

• 17:24

Ekipa iz Gelzenkirhena na startu nove sezone još uvek ne zna za bodove.

Fudbaleri Hofenhajma su na domaćem terenu, u meču petog kola Bundeslige, savladali Šalke rezultatom 2:1.

Poveli su gosti, za koje je od prvom minuta na terenu bio i srpski reprezentativac Matija Nastasić, golom Čupo-Motinga još u ranoj fazi utakmice, ali je Šalke od tog trenutka pao.

Kamerunac je mrežu domaćih tresao u četvrtom minutu meča, a domaćima je bilo potrebno 13 minuta da poravnaju rezultat. Strelac izjednačujućeg pogotka bio je Kramarić.

Utakmica je bila izjednačena, ali je domaća ekipa uspela da iskoristi još jednu svoju priliku u prvom poluvremenu i tako dođe do preokreta. Na asistenciju Demirbaja, pogodak je u 41. minutu postugao Lukaš Rup.

Trener gostiju je pokušao uvođenjem Klasa Jan Huntelara, ali iskusni Holanđanin nije doneo željeni efekat, te su gosti i po peti put u novoj sezoni poraženi.

Ekipi Hofenhajma je ovo prvi trijumf u novoj takmičarskoj godini, a interesantno je da još uvek nisu doživeli poraz, te sa pobedom i četiri remija zauzimaju deveto mesto na tabeli.

Šalke je jedini tim bez bodova u ligi i sa gol razlikom 2:10 se nalazi na samom dnu tabele.