Pobeda Gruzije na startu Lige nacija

četvrtak 06.09.2018.
18:00

Selekcija Gruzije slavila je u okviru grupe 1, lige D, novoformiranog takmičenja po okriljem UEFA.

uefa.com
uefa.com

Startovala je Liga nacija mečom lige D, sastali su se članovi grupe 1, Kazahstan i Gruzija.

Gosti su na "Astana Areni" slavili sa 0:2 (0:0) i tako upisali tri vredna boda pred nastavak takmičenja.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali se ne može reći da nije bilo prilika, najbolju su propustili Kazahstanci, kada je loptu makazicama sa gol linije skinuo defanzivac Gruzije Navalovski.

U nastavku Gruzini dolaze do prednost. Igrao se 69. minut, kada je Čakvetadze postigao zaista sjajan pogodak.

On se namestio na udarac na ivici kaznenog prostora rivala i efektno zatresao mrežu domaćina za 1:0 u korist Gruzije. Zaista sjajan način da se postigne prvi gol u Ligi Nacija.

Samo pet minuta kasnije, Gruzini dolaze do dva gola prednosti, sopstvenu mrežu zatresao je defanzivac Mali.

Čakvetadze je povukao kontru, uposlio je Kazaišvilija, ovaj je dobro šutirao, golman reprezentacije Kazahstana Nenad Erić je uspeo da sačuva mrežu nakon njegovog udarca, ali se ona odbila do Malija, koji je katastrofalno reagovao i zatresao svoju mrežu.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Gruzija je slavila na otvaranju Lige nacija i sada su prvi u grupi 1, lige D, sa tri boda. U istoj grupi se pored ove dve reprezentacije nalaze i Andora i Letonija.

Kazahstan: Erić, Bejsebekov, Postnikov, Mali, Šomko, Žukov, Islamkan (Zainutdinov), Kuat (Turisbek), Mužinkov, Murtazajev (Seidahmet), Ščektin

Gruzija: Lorija, Kakabadze, Kvirkvelija, Kašija, Navalovski, Kvekveskiri, Merebašvili, Kankava, Kazaišvili (Kočolava), Kvilitaja (Gvilija), Čakvetadze (Okriašvili)