• Autor: Boban Filipović

• 14. april 2018.

• 18:09

Katalonci nisu imali popusta za "slepe miševe".

Derbi kola između Barselone i Valensije na 'Nou Kampu' završen je rezultatom 2:1.

Luis Suarez je doveo Barsu u vođstvo na asistenciju Filipea Kutinja u 15. minutu i to je bio gol u prvom poluvremenu.

Posle pet-šest minuta igre u nastavku Samjuel Umtiti je duplirao prednost, ponov je Kutinjo bio u ulozi asistenta. Brazilac je izveo korner sa desne strane, a reprezentativac Francuske bio najviši u skoku i glavom zatresao mrežu.

Nešto kasnje Mesi je uhvatio divan volej sa ivice šenaesterca, Neto je ostao ukopan, ali je imao sreće jer je lopta prohujala preko gola.

Dani Pareho je golom iz penala koji je skrivo Dembele u 86. minutu doneo nadu gostima da mogu da izbegnu poraz, ali se rezultat nije više menjao pa je Barsa oborila rekord Primere, budući da je ovo bio 39 meč u nizu bez poraza.

Mogao je Denis Suarez u nadoknadi da učini pobedu Barselone ubedljivijom, Neto mu to nije dozvolio.

Katalonci na šest kola pre kraja sezone imaju 14 bodova više od najbližeg pratioca Atletika, koji sutra ima 'zicer' kod kuće protiv Levantea, a Valensija će ostati treća na tabeli samo ukoliko Malaga priredi senzaciju na 'Rosaledi' i pobedi Real Madrid.