subota 14.04.2018.
18:09

Katalonci nisu imali popusta za "slepe miševe".

Beta/ AP Photo/Manu Fernandez

Derbi kola između Barselone i Valensije na 'Nou Kampu' završen je rezultatom 2:1.

Luis Suarez je doveo Barsu u vođstvo na asistenciju Filipea Kutinja u 15. minutu i to je bio gol u prvom poluvremenu.

Posle pet-šest minuta igre u nastavku Samjuel Umtiti je duplirao prednost, ponov je Kutinjo bio u ulozi asistenta. Brazilac je izveo korner sa desne strane, a reprezentativac Francuske bio najviši u skoku i glavom zatresao mrežu.

Nešto kasnje Mesi je uhvatio divan volej sa ivice šenaesterca, Neto je ostao ukopan, ali je imao sreće jer je lopta prohujala preko gola.

Dani Pareho je golom iz penala koji je skrivo Dembele u 86. minutu doneo nadu gostima da mogu da izbegnu poraz, ali se rezultat nije više menjao pa je Barsa oborila rekord Primere, budući da je ovo bio 39 meč u nizu bez poraza.

Mogao je Denis Suarez u nadoknadi da učini pobedu Barselone ubedljivijom, Neto mu to nije dozvolio.

Katalonci na šest kola pre kraja sezone imaju 14 bodova više od najbližeg pratioca Atletika, koji sutra ima 'zicer' kod kuće protiv Levantea, a Valensija će ostati treća na tabeli samo ukoliko Malaga priredi senzaciju na 'Rosaledi' i pobedi Real Madrid.

20 Komentara

Logika i argumenti
Sunday, 15.04.2018
01:07

Losa utakmica barse i bleda partija Mesija koji je vidno psihicki potresen...Osta zal za ligom sampiona al ajde barem da uzmemo duplu krunu i napravimo istorijski uspeh u la ligi bez poraza kako bi postali generacija nepobedivih slicna arsenalovoj....

P. S.
Saturday, 14.04.2018
20:45

Prvih 5 isti kao 85 rimskih minuta. Srećom te Valensija nije jurila zaostatak, čak ni bodove, pa su dopustili Barsi da 'igra svoju igru' (šta god to značilo). Valensija opušteno, Barsa u grču bezidejnosti, do skoro pa istog utiska i rezultata. Šteta, Valensija je mogla sa malo većim angažovanjem bar da pokuša da spase Barsu, da im uzmu 3 boda, pa bi se nakon Selte i Reala u preostala 4 kola mogao tražiti još samo jedan poraz za gubitak titule i odlazak Valverdea. Ovako su šanse sve manje da se izbegne katastrofa od još minimum godinu dana Valvdeovog uništavanja Barse. Neka joj je večna slava.

01:04

Slazem se i tesko mi je :(

Lecter
08:43

Kako su igrali neke druge utakmice ovo protiv Valensije je korektno :) A Valverde ce duplom krunom dobiti kredit barem jos jednu sezonu nazalost.

19:31

Jos jedna u nizu ocajnih partija barselone, formacija sve gora i gora, postoji li kraj ovoj komediji.

Lecter
18:51

Da su protiv Rome igrali kao danas drugo poluvrijeme uopste ne bi zalio i da su izgubili 5:0.Nije to bila bas on prava Barsa ali dobra igra i ofanzivan fudbal.Kutinjo je bio odlican,steta sto ne igra po lijevoj strani bio bi jos opasniji.Iniesta mnogo lijepih poteza,plesao je.Mesi onako ,slabije nesto za njegov standard ali se trudio drugo poluvrijeme.Imala i Valensija fine sanse.Ter Stegen 2 dobre odbrane.Dembele bas glup potez napravio potpuno bez potrebe uletio kod penala.Drago mi je zbog gola Umtitija, prvi gol ove sezone.

O\'Sullivan147
19:03

Cini mi se da je drugi gol,prvi je kad je pokazivao na grb,ako se ne varam

Lecter
08:39

To je bilo protiv Rome ali je ipak bio autogol.

mladenq_
18:27

Nista novo, klasicni spic na lijevom krilu, veznjak na beku, coutinho desno, dembele ulazi zadnjih 10 min. Najgori trener u istoriji igre nastavlja da deliveruje!