''Pljuštali'' crveni kartoni na Nikolićevom debiju, ali pobeda je ono što se piše!

nedelja 21.06.2020.
18:36

Više nego uzbudljiv start Marka Nikolića u ruskoj Premijer ligi.

Epa/Sotiris Barbarousis

Ovog vikenda nastavljeno je takmičenje u Premijer ligi Rusije, a veliku pažnju privukao je debi srpskog stručnjaka Marka Nikolića na klupi moskovske Lokomotive.

Njegov tim je danas u 23. kolu dočekao ekipu Orenburga i na kraju slavio sa 1:0, u utakmici koju su obeležila i tri isključenja, uz promašen penal u nadoknadi vremena.

Lokomotiva je povela u 38. minutu golom Mirančuka, ali je na kraju prvog poluvremena ostala bez asistenta kod vodećeg pogotka Žemaletdinova, koji je kažnjen sa dva žuta kartona.

Međutim, tek u drugom poluvremenu je sudija Vasiljev imao pune ruke posla, delio je kartone ''šakom i kapom'', ovoga puta uglavnom gostujućim igračima, pa su zbog parnih kartona van terena morali Miškić u 62. i Malik u 84. minutu.

Tako je Lokomotiva od igrača manje stigla do igrača više na terenu, a u nadoknadi vremena posle pregleda VAR snimka dosuđen je i penal za domaće, ali Eder je propustio priliku da pobedu Lokomotive učini ubedljivijom.

U svakom slučaju, važna tri boda za Marka Nikolića i Lokomotivu u borbi za plasman u Ligu šampiona.