Plej-of za ulazak u PL - Hal je u finalu!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 17. maj 2016.

• 22:39

Šefild Venzdej je dočekao svog protivnika u finalu plej-ofa za plasman u Premijer ligu. To će biti ekipa Hal sitija.

Hal siti bi mogao da se vrati u Premijer ligu pošto su stigli na samo korak od plasmana. Oni su danas izgubili sa 0:2 od Derbi Kauntija, ali su prošli u narednu fazu zbog pobede od 3:0 u prvom meču na gostovanju.

Gledali smo još jednu uzbudljivu utakmicu, Derbi je imao potpunu kontrolu od samog starta, imali su preko 60% poseda lopte, ali im to nije bilo dovoljno da se plasiraju u finale plej-ofa koje se igra na Vembliju.

Već nakon 7 minuta Rasel je doveo Derbi u prednost, a do kraja poluvremena je Robertson postigao autogol, što je bio znak da se svi alarmi Hal sitija popale.

Uspeli su nekako da domaći ublaže napade gostiju, gledali smo dosadnije drugo poluvreme bez ijednog šuta na gol sve do samog kraja, pa je ekipa Stiva Brusa rezervisala svoju kartu za veliko finale.

Veliki derbi Jorkšira između Šefild venzdeja i Hal sitija je na programu 29. maja na Vembliju.

Pobednik ne dobija samo plasman u Premijer ligu, dobija i ogroman novac. Recimo, Norič je za plasman u Premijer ligu kroz plej-of zaradio preko 120 miliona funti.