22:40

Veliki uspeh Frenka Lamparda.

EPA/WILL OLIVER

Lids i Derbi su odigrali fantastičan meč.

Domaćin je bio favorit pred ovu utakmicu jer je nakon prve imao 1:0 i to na gostovanju, a večeras je čak i poveo sa 1:0 preko Dalasa u 24. minutu.

Sve su imali igrači Marsela Bijelse, i navijače iza sebe, i rezultat od 2:0 ukupno, sve što je trebalo jeste da privedu meč kraju, ali se desio nagli pad koji je počeo pred kraj prvog poluvremena.

Prvo je Meriot uspeo da izjednači na 1:1 u 45. minutu, da bi već nakon 13 minuta drugog dela igre stvar bila okrenuta za 180 stepeni.

Maunt je izjednačio na 2:2 (1:2 u Lidsu), a Vilson je iz penala doneo prednost gostima od 2:3 u ukupnom rezultatu.

Krenuli su domaći odmah bolje, podsetili na igru sa početka utakmice i preko Dalasa koji postiže svoj drugi gol stigli do izjednačenja na 3:3.

Pravila u Čempionšipu, odnosno u plej-ofu su takva da ne postoji gol u gostima koji se vrednuje više od gola kao domaćin, pa bi se pri svakom nerešenom ishodu šutirali penali.

Berardi je nakon dva faula dobio dva žuta kartona i to za manje od deset minuta utakmice, pa je Derbi bio taj koji je meč završio sa igračem manje. To je bilo i presudno.

Golom Meriota u 85. minutu utakmice gosti stižu do četvrtog gola u ovom meču, samim tim i do 3:4 u ukupnom rezultatu što ih je odvelo na megdan Aston Vili u finale plej-ofa!