"Plavci" preokretom do trijumfa nad Redingom, Bane opet u metu!

• Autor: Miloš Marković

• 22. avgust 2012.

• 22:41

Namučio je novajlija aktuelnog prvaka Evrope koji je do pobede u ovom, zvanično meču 4. kola Premijer Lige, slavio tek u završnici meča.

Čelsi je večeras odigrao svoj meč 4. kola Premijer Lige protiv Redinga zbog obaveza koje će imati u Superkupu Evrope.

Plavci su na svom terenu dočekali novajliju u Ligi koji je pokazao zube šampionu Evrope.

Čelsi je silovito startovao meč, već na početku se dobrim akcijama istakao Eden Azar koji je bio najzaslužniji i za vođstvo ekipe koju vodi Roberto Di Mateo.

Naime, Belgijanac je nakon prodora u kazneni prostor protivnika uspeo da izbori penal za svoj tim koji u 17. minutu uspešno realizuje Frenk Lampard.

I kada se mislilo da će Plavci nastaviti u istom ritmu i dokrajčiti rivala već u prvom poluvremenu, Reding uzvraća udarac i sjajnim golom Pogrebnjaka u 25. minutu stiže do izjednačenja, a potom i do prednosti od 2:1 nakon slobodnog udarca koji je izveo Gatri u 29. minutu.

Ipak, za taj pogodak Redinga najzaslužniji je golman Plavaca Peter Čeh koji je nespretno reagovao i dozvolio da lopta prođe u mrežu.

U drugom delu igre videli smo jalove napade Čelsija i bezidejno kruženje oko šesnaesterca protivnika.

Šampion Evrope ipak uspeva da izjednači rezultat pogotkom Kejhila u 69. minutu koji je tako ulio nadu i da novog elana svojim saigračima.

Uspeli su Plavci da iskoriste terensku inicijativu u završnici meča i stignu do pobedonosnog pogotka u 80. minutu nakon sjajnog prodora Ešlija Kola po levoj strani koji kao na tacni servirao loptu Fernandu Toresu koji je samo prosledio u mrežu Redinga.

U samoj završnici meča izuzetno uzbudljivih pet minuta.

U bukvalno poslednjim sekundama meča golman Redinga Federići istrčava na korner svoje ekipe, ostavlja slobodnu kontru Plavcima koju nesebično završava Azar asistencijom Branislavu Ivanoviću koji stavlja tačku na meč – 4:2.