"Plavci" neprepoznatljivi, Totenhem ima više od igre, Sari pred prvim porazom u PL!

subota 24.11.2018.
19:20

Londonski derbi opravdao očekivanja, ali navijača samo jednog kluba.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Totenhem je na "Vembliju" ugostio do danas neporaženi Čelsi, ali se čini da će "Plavci" konačno osetiti gorak ukus poraza.

Nakon 45 minuta igre Sparsi vode sa 2:0, golove su postigli već u prvih 15ak minuta, a imali su još nekoliko prilika da potpuno dotuku velikog rivala.

Već u četvrtom minutu je Kejn zagrejao rukavice golmanu Čelsija, da bi samo pet minuta kasnije bivši golman Bilbaa morao da vadi loptu iz mreže.

Eriksen je centrirao iz slobodnjaka, Ali je odlično skočio i matirao Kepu za 1:0.

Nastavili su da prete "Pevci", Eriksen u 11. minutu šalje loptu tik preko gola, da bi samo dva minuta kasnije Son promašio nepromašivo, izbio je sam pred golmana gostiju, ali je prebacio gol sa samo par metara.

Po pravilu timove nakon ovakvih situacija čeka kazna, ali to ovoga puta nije bio slučaj, ono što nije pošlo za rukom fudbaleru iz Južne Koreje, jeste najboljem strelcu ekipe Hariju Kejnu.

Uputio je sjajan udarac sa ivice kaznenog prostora, u svom stilu i matirao Kepu za 2:0.

Na isteku pola časa igre Kepa spašava "Plavce" nakon pokušaja Aldervejrelda, a redak pokušaj na drugoj strani terena videli smo u 38. minutu, kada je Ljoris maestralno sačuvao mrežu nakon pokušaja Edena Azara iz dobre pozicije.

U finišu ponovo Son u šansi, ali se Kepa istakao još jednom dobrom odbranom.

Dakle, "Plavci" potpuno nadigrani, gube sa 2:0, čini se da će prvi poraz pod Sarijem u PL teško izbeći.

Interesantno, Kejn je došao do svog čak 25. pogotka u prestoničkim derbijima, bolji od njega samo Tedi Šeringem sa 32 gola, jasno je da će ga napadač Sparsa pre ili kasnije stići.