PL - Žoržinjo već počeo da se isplaćuje, Luka bolji u londonskom "srpskom" derbiju!

17:54

Navijači Čelsija zadovoljno trljaju ruke.

screenshot - chelseafc.com

Utakmicama prvog kola Premijer lige Engleske nastavlja se takmičenje na Ostrvu.

Nakon pobeda Mančester junajteda nad Lesterom i Totenhema nad Njukaslom, odigrane su još četiri utakmice.

Čelsi je na debiju novog trenera Mauricija Sarija ubedljivo slavio na gostovanju u Hadersfildu sa 3:0. Poveli su "Plavci" preko N'Goloa Kantea u 34. minutu, da bi u poslednjim trenucima Žoržinjo iskoristio penal i duplirao prednost. Konačnih 3:0 postavio je Pedro u 80. minutu meča.

Fulam Slaviše Jokanovića nije uspeo da ostane neporažen na Krejven Kotidžu pošto je u prvom kolu poražen od Kristal Palasa rezultatom 2:0. Ekipa Luke Milivojevića, koji je odigrao svih 90 minuta, povela je u 41. minutu golom Džefrija Šlupa, a sve nedoumice oko pobednika otklonio je Vilfrid Zaha pogotkom u 80. minutu. Celu utakmicu na terenu proveo je i Aleksandar Mitrović.

Istim rezultatom Votford je kod kuće slavio protiv Brajtona. Blistao je nekadašnji fudbaler Juventusa Roberto Perejra koji je sa svoja dva gola u 35. i 54. minutu doneo tri boda "Stršljenovima" na startu Premijer lige.

Bonrmaut je takođe sa 2:0 savladao novajliju u ligi Kardif. Strelac prvog gola bio je Rajan Frejzer u 24. minutu. Deset minuta kasnije, "Trešnjice" su imale priliku i da odvostruče prednost, ali je Kalum Vilson promašio penal. Ipak, domaćini su uspeli da postignu i drugi gol u 91. minutu kada je Vilson popravio utisak nakon promašenog kaznenog udarca.

101 Komentara

_mladen_
Sunday, 12.08.2018
02:27

Konacno ce Azar igrati napadacki fudbal, dosta mu je bilo ovih bunkerasa.

Monte_Kristo
Saturday, 11.08.2018
21:54

Koliko Celziju fali samo jedan klasican napadac svetske klase da budu preozbiljna ekipa,ova dva panja ce ih kostati opet(Ziru,Morata)

deki trbic
10:29

to je kada ne daju sansu Bacuvaiju koji je za sve klase bolji od pomenutog dvojca.

Cfckg
14:05

Samo se nadam da Sari forsira Abrahama pre Zirua,al tesko

CFC-Macedonia
20:06

Rekao sam na prethodnim komentarima da nam treba klasican Napadac i Stopere. Ovaj Luiz ne mogu vise gledati a ni Rudigr nije za pohvalu, sve ostalo je u redu.

Стерлинг Арчер
00:51

I Luiz i Rudiger su pokidali danas, ali se slažem za napadača

One Step Beyond
01:24

Luiz strasan stoper, ja ne znam sta bi ti koga bi ti sergia ramosa?

MCCityzens
19:35

Nisam gledao utakmicu Celzija, ali rezultati je visok. Mislim da su ih mnogi potcenili. Mogu oni u top 4. Na neki nacin mi je drago sto sta je Palas dobio. Jer je Fulham bio previse uzdignut. Msm realno od 10 do 15 mesta je njihov domet.

Sava Milić
19:34

Odigrali smo tacno koliko nam treba, sacuvali snagu,sad odmor i pripreme za derbi u subotu

Cfc 10
19:28

Ima jos dase unapredi igra najslablja tacka je napad jer Morata mora malo vise da se zrtvuje i ne bude sebican.Inace sredinu imamo mozda najacu u ligi,ne sumnjam u Sarija i Zolu samo treba im dati malo vremena..

Naka TZ (CFC)
19:15

Bravo Celzi to je taj Sari ball na malim utakmicama se u ligi osvajaju trofeji.Siti jest prvi favorit ali ako iko moze da ih ugrozi to su Celzi i Liverpul.Junajted Tottenham i Arsenal ce se boriti za 4 poziciju ja mislim.Celzi ulazi u novu eru sa Sarijem vidi se koliko igracima godi ofanzivni pristup nakon Murinja,Kontea,Beniteza di Matea napokon neko drugaciji .

Bidza i Tridza
11:05

Komentar kingu je bio cisto zezanje,volim da ga peckam posto stalno pise kako je veliki strucnjak i vizionar.

Cfc 10
19:11

Sve je bilo Ok samo treba da proradi malo vise Morata inace sredinu imamo najacu u ligi,ima jos dosta dase radi dok se uigra ova ekipa nesumnjam u Sarija i Zolu..

MANUTD
18:57

Opa i plavci su poceli da se loze na posed. Zaboravljaju da i oni imaju trenera koji nema nesto uspeha sa osvajanjem trofeja.

Kolos
01:16

Pitaj Kinga, vi ste isti nivo.

MANUTD
13:35

Da smo se i jedan i drugi nagledali trofeja to stoji. Brat moj iz plave garde.

CheJuveAthl
08:05

Pingvin pa ti jos ziv ☺☺☺ Srce te boli za Celzi a😂 Ee nesreco...

RIP-chechk
18:44

Iskreno od Fulama se ne ocekuje jak start, treba da se uigraju i to se vidi, ovaj Fabinjo je slab golman dosta nesiguran, ali Riko ce biti dobar. Seri fali mu da upozna tim, mozda bi bilo bolje da je igrao sa manje pojacanja, ali nema veze. Samo da ne udju u rezultatsku krizu na pocetku.

????JULEN 8 GUERRERO????
15:23

Fabri je dobar golman ali je juče slab bio, čovek ima strašne reflekse.. U Bešiktašu je bio hobotnica..

RIP-chechk
15:55

Nisam ga gledao tamo, tako da ne mogu reci za to, ali juce je bio uzasan, dosta amaterskih gresaka i nesigurnosti, sto takodje moze uticati neuigrana odbrana i nepoznavanje saigraca.

Mad Max
18:35

Челзи ће сваком ове сезоне бити тежак противник, прво јер не игра ЛШ и имаће више времена за одмор, а и нови систем који други тренери треба да прочитају и прилагоде му се. Имају велики нападачки потенцијал, и са Вилијаном и Азаром идеалне играче које Сари тражи у нападу. Не би ме чудило да Мората попије клупу ускоро, а да Педро буде стартер поред Азара и Вилијана.

Roj Kin 16
20:13

Dobro zapažanje, tako je Sari i Mertensa stavio da igra špica i isplatilo mu se..

brekbaCh1
00:32

Da, ali prinudno, nakom povrede Milika. A ko bi igrao u Celsiju tu ? Azar je prosle godine kukao kad ga je Konte terao tu da igra.. ne verujem da bi ga Sari silio, pogotovu jer je neizvesno dal ce potpisati novi ugovor sa klubom.

18:28

Sad sam gledao sažetak Čelzija, rutinski..

_mladen_
18:14

Nazalost Hadersfild ce verovatno ispasti ove sezone.

20:04

Takodje i Lester

deki trbic
10:39

iz lige ce ove god da ispadne ili da se bori za opstanaka Kardif, Hadersfild, Brajton ,Votford Soton,Burnley.

_mladen_
02:25

Ne ne, nikako. Lester ostaje, Hadersfild i Gardif su po meni glavni kandidati.

LUZERPOOL
18:13

gledao sam do 30 minute i Celzi je do tada bio losija ekipa, po meni je to bilo ocajno. posle nisam gledao, a vidim rezultat je visok.

BlueMoon
18:12

Postujem Sarija,ali ako vec nije mogao u Real nije trebao ici u losiju ekipu.Sutra pocinje nova dominacija šampiona.

Roči Salamanka
23:15

Sampioni donesite klempavka nekad za promenu :D
Samo treba da zaobidjete Live,Bajern,Real,Juve ma sta je to za vas :DDDDD

Sveznalac-NoviProfil
18:08

Veoma dobra igra. Nista se ne menja Azar doktor a Luiz kiksaretina.

19:17

Luiz je slaba tacka tima bolje Kristensena i dalje forsirati tu jer je dobar u pas igri sto odgovara Sarijevoj filozofiji.U januaru obavezno naci Rudigeru partnera jer Luiz nije za prvi tim za rotaciju bi mogao.

15:37

Cudi me stvarno kako se niko dosad nije sjetio da kupi Manolasa cojk vec unazad par sezona je klasa .Manolas bi legao lagano Celziju a i poznaje se dobro sa Rudigerom igrali su zajedno.

00:51

Kristensen moze a Luiza i Kejhila obavezno prodati, Zuma izgleda nema buducnost kod nas tako da ce biti potreban stoper. Recimo Manolas iz Rome bi u ovom sistemu kidao veruj mi!

18:07

Fulam zakinut za čist penal kod 0:1 nad Širleom.. Za sada su još neuigrani, dosta novajlija.. Odbrana spora i neuigrana, Fabri ima dobre reflekse ali nepotrebno istrčava.. Biće zanimljiv Fulam definitivno..

Pravi romanista
18:04

Lud,ludji, Fabri..:D

brekbaCh1
18:02

Na kraju ekstra, mada rezultat je veliki kada se uzme u obzir kako je Celsi igrao. Mada svi znamo da treba vremena za sve, a pogotovu da od jednog defanzivno orijentisanog tima, napravis ofanzivan, a takodje tek su sa priprema. Mislim da je najveci problem kretnja igraca bez lopte, nedovoljno se trci. Pokusavaju da igraju to sto Sari trazi, ali se slabo otkrivaju i cesto lopta nema prostora da ide napred. Kada gledamo pojedinacno: Kepa - nije imao puno sansi da se pokaze, imao je par losih ispucavanja, ali to je samo trema, Luiz i Ridiger - iznenadjujuce dobri po meni, sigurni na lopti, nekoliko dobrih dugih lopti, jaki u skoku.. nekih trzavica takodje, nije sjajno, al ok, Aspi i Alonso - nekako imam utisak da to sto je Aspi prethodne dve sezone proveo na stoperu, ostavilo je traga na njemu.. nedovoljno ga ima u napadu, bukvalno ga nema, dok je Alonso standardno dobar, Kante i Zorzinjo - ovaj dvojac mi se najvise dopada u nasem timu uz Azara.. vec se dosta kapiraju, pomazu jedan drugom u zatvaranju prostora, a pas igra je odlicna, pogotovu me je iznenadio Kante koji sve bolje igra pas, Barkli - trudi se, ima zelju, ali izgleda da je to jos jedan izvikani Englez.. svaki pas mu je unazad, nikakvu kreativnost nema, nema ga u zavrsnici, tanko skroz, Pedro i Vilijan - nisu bili previse ukljuceni u igru u prvom poluvremenu, ali kad god je lopta dolazila kod njih ubrzali su igru i kretali u driblinge.. ocigledno im je samopouzdanje dobro, ali moraju vise da ucestvuju u igri, i na kraju Morata - sta se desava sa ovim momkom ? Zasto je ovako izgubljen i nezainteresovan ? Bleda senka od onog igraca s'pocetka prosle sezone. Ceka loptu, primi loptu, ne zna sta ce sa njom, tako da je ili vrati nazad ili krene u neki nemoguc dribling, ne kapiram. Bezopasan, nevidljiv, nezainteresovan... Sto se tice izmena, ne bih nesto trosio reci: Azar - doktor ove igre, Loftus Cik - pogledati pod Barkli, Moses - zasto je ovaj jos uvek tu, i zasto je on u rotaciji na krilu ispred malog Odoija ? ... Sve u svemu, ubedljiva pobeda, za samopouzdanje, mada nismo blistali, pogotovu prvo poluvreme je bilo smesno. A Hadersfild je budimo realni nikakav rival, ekipa koja je postigla najmanje golova prosle sezone u PL, tako da mora mnogo bolje od ovog. Nadam se samo da ce igraci sto pre prihvatiti i realizovati Sarijeve zamisli, jer je to kljuc. Dobar pocetak sezone, CFC !

18:02

Luiz vani, Christensen u igri i odlično će to izgledati. Šta će nam Kovačić kad imamo odličnog Rossa Barkleya! Još samo napadač..

17:59

Gledao sam samo prvo poluvreme i ono sto sam video je ok, nista specijalno ali igra deluje pristojno. Glupo komplikuju u svojih 16 posebno Luiz ali valjda ce Sari zategnuti to sve.

Marcos Alonso
18:09

Drugo poluvrijeme mnogo bolja igra. Steta za alonsov overhead na precki ali sta je tu je haha

18:11

Covek kompletirao tim tek 6.Augusta a danas je 11.August,racunaj da tek pocinje krece,sa ozbiljnim radom da mu treba kako i sam kaze 2 do 3.meseca za njegov fudbal.

Mihajlo_NS
17:59

Celsi previse rutinski iako nisu se ni uigrali kako treba. Wotford ocekivano, testko da ce Brajton ponoviti proslu sezonu. Steta za Jokana trebaju jos da se uklope neke stvari. Sve u svemu rutinsko kolo za sada sa pregrst golova.

Stevan Mikša
17:58

Zanima me kako je igrao Barkli... AKo je neko gledao utakmicu. Nzm samo da li misle cele sezone da prenose Fulam umesto jacih klubova kao sto su Celsi i drugi, zbog Jokana i Mitra.

Savoa
18:03

Ne nego ce Celzi raspali dosadni da prenose.

NikkiCFC
19:12

Sta pricate vi? Celsi je bio prenosen.

18:05

Dovedite SMSa pa ces gledati i treninge Celsija...

NIKE
17:58

Ne pamtim ka sam zadnji puta gledao Chelsea da vodi i da i dalje drzi loptu i napada, a kad uđe Azar pa poče plesati, onaj momak zjapi za ofanzivnim fudbalom, Sari treba igrati be klasične 9ke, sa Vilianom, Azarom i Pedrom naprijed kao u Napoliju sto je radio, jer Morata jednostavno nema ulogu u ovom sistemu, samo smeta, jos kad se Kovačić uklopi bit će to super za plavce..

brekbaCh1
18:06

Jedva cekam Kovacica umesto Barklija da vidim. Azar prosle sezone kukao jer je igrao laznu devetku, tako da ne znam bas..

04:10

Fabregas muceni je svoje odigrao,gotovo sigurno da ce b=Barkli igrati pre njega pa cak i RLC

00:59

Pedro mi deluje kao bolja opcija za lažnu devetku. Mada svakako mislim da bi drugačije to izgledalo u Sarijevom sistemu

17:57

Malo nesigurnosti u zadnjoj liniji ,prije svih kod Luiza.. u prvom poluvremenu nesto slabija igra ali golovi su dosli sto je najvaznije.. Drugo poluvrijeme doslovno kao da sam Napoli iz prosle sezone gledao,prelijepo je izgledalo i jako dominantno! Sjajna utakmica za pocetak,vezni red nam je prejak.. ovo je odlicno ali sam siguran da ce biti jos bolje! E sad ako se po jutru dan poznaje i kad je Sari rekao da u prva 3-4 kola ima malo problema sa adaptacijom.. :D mozemo ocekivati samo jos bolju igru a za ovako visok rezultat je bilo malo i srece ali ne sumnjam da bi svakako pobjedili .. Lijepi golovi

Nikola RED_DEVIL
17:56

Smesna igra, ovi cak i gori od mog Junajteda haha, samo je ovaj hadersfild prelos

17:59

Jel ti se zavrtjelo u glavi drugo poluvrijeme? ;)

Kajzer
18:04

To je onaj jadan i bedan Hadersfild zbog koga si pobegao prosle sezone dva puta sa sajta. Kao i posle FA kupa, trebalo bi da se secas nije davno bilo.

17:55

Uuu jedan hadersfild.. Cekaj da dodju jace ekipe, Junajted ima da ih zgazi.. 5-6 mesto plafon za celzi.

NikkiCFC
18:09

Mi se borimo za titulu sa Sitijem ne znam kakve Junajted ima veze sa nama? Btw vi ste izgubili od Hadersfilda prosle sezone.

15:23

Kingu sam ono napisao jer je najavljivao da ce Murinjo ostati dugo u Celsiju,a kasnije je isto pisao za Kontea. Bili su mu dva takticka genija,pisao o njima samo najbolje,a vec u drugoj sezoni ih terao iz kluba.

Roger Elliott
04:20

Vauuuuu.... prvo kolo i Ceklski se bori za titulu.

Stretford END 1878
21:56

Za sta se bre vi borite? Pa City ne igra Ligu Evrope.

21:56

Lucifer
18:12

Reci u sta hoces, da ce Celsi zavrsit ispred Utd na kraju sezone ???

17:55

Samo je bitno da se pobedjuje do oktobra dok ne ukapiraju sari ball,sta uradi brat Azar sa centra krenuo morali da ga lome na ivici sesnesterca...

18:27

Prvo bio Murinjo ball,decenijska dominacija. Onda Konte ball,Celsijev Ferguson. Sad Sari ball,nemoj i njega da ureknes.

15:24

Konte je bio bunkeraš uvek, samo to tvoj mozgić nije mogao da obradi..

04:24

Ofanzivan fudbal mozes igrati samo onoliko koliko ti protivnik dozvoli, Bajern, Real i Barsa vam to nebi dozvolili.

NikkiCFC
01:38

Kako da ga urekne? Pa svi su bili uspesni sa trofejima.

19:25

Jel sam ja kriv sto je konte u drugoj sezoni odlucio da postane murinjo znaci totalni bunkeras.....

19:20

Svi nabrojani su defanzivni treneri Sari je druga prica i da ne donosi trofeje i rezultate drago mi je sto je napokon neko dosao i promjenio filozofiju iz defanzivne u ofanzivnu .Sad ce tek napadacki potencijal koji Celzi ima u igracima da se vidi.Pozz