PL - Žesus naneo prvi poraz Anćelotiju, Mojesovi "Čekićari" odigrali "poker", podela bodova u Noriču!

sreda 01.01.2020.
20:27

U terminu od 18:30h odigrana su još tri duela 21. kola.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Ranije danas Brajton je remizirao sa Čelsijem, dok je Aston Vila savladala Barnli, više OVDE.

Potom je Sautempton savladao Totenhem pred svojim navijačima, Votford je nastavio da beleži sjajne rezultate, slavili su kod kuće protiv Vulverhemptona, dok je Lester rutinski došao do pobede na "Sent Džejms Parku", više OVDE.

U 18:30h odigrana su još tri duela, Siti je dočekao Everton i prekinuo niz od dva trijumfa "Karamela" pod Karlom Anćelotijem, Vest Hem je sa Dejvidom Mojesom na klupi razbio "Trešnjice", dok su "Kanarinci" i "Orlovi" podelili bodove.

Mančester siti - Everton 2:1 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, jedan je doduše poništen "Građanima" zbog ofsajda.

Manje od 15 minuta je trebalo Sitiju da u nastavku stigne do dva gola prednosti, poveli su u 51. minutu preko Gabrijela Žesusa, koji je i sedam minuta kasnije bio strelac za 2:0, na asistenciju Mareza.

Ipak, nisu se gosti predavali, nakon greške Klaudija Brava gol postiže Ričarlison za 2:1.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, Žesus je mogao i do het-trika, ali je pogodio stativu.

Vest Hem - Bornmut 4:0 (3:0)

Dejvid Mojes se vratio na klupu "Čekićara" i već na prvom meču upisao ubedljiv trijumf.

Poveli su domaći fudbaleri protiv "trešnjica" u 17. minutu, strelac je bio kapiten Nobl.

U 25. minutu je Aler povisio na 2:0, na asistenciju Frederiksa, da bi 10 minuta kasnije Nobl bio precizan sa kreča za svoj drugi gol na utakmici.

Sa 3:0 se otišlo na odmor, da bi konačan rezultat u 66. minutu postavio Felipe Anderson, na asistenciju Rajsa.

Norič - Kristal Palas 1:1 (1:0)

"Kanarinci" su poveli u četvrtom minutu preko Toda Kentevela i do kraja prvog dela nije bilo promene rezultata.

Bod je "Orlovima" obezbedio rezervista Konor Vikam u 85. minutu, na asistenciju Vilfrida Zahe.