PL: Zaplesao Ozil, Arsenal demolirao "Trešnjice", beznadežni Fulam jednom nogom u Čempionšipu!

sreda 27.02.2019.
22:39

U okviru 28. kola, u terminu od 20:45h odigrana su dva duela.

Beta/Adam Davy/PA via AP

Arsenal je na stadionu "Emirejts" dočekao ekipu Bornmuta, bore se "Tobdžije" za četvrtu poziciju i to muški, kako su "Trešnjice" savladali sa čak 5:1 (2:1).

Poveli su preko Mesuta Ozila u četvrtom minutu, kojem je to bio prvi gol još od oktobra prošle godine.

Prštalo je i u nastavku, a onda velika greška fudbalera Bornmuta, Mhitarijan dolazi do lopte na 20ak metar od gola rivala, odigrava dupli pas sa Ozilom i trese mrežu Boruca za 2:0.

Ipak, pokazali su gosti znake života samo koji minut kasnije, užasna greška Genduzija, Gosling mu je prelako ukrao loptu, prosledio je do Muzea, koji lako matira Lena za 2:1.

Aleksandar Mitrovic

Fulam je u istom terminu gostovao na "Sent Merisu", bila je ovo, čini se, poslednja šansa za "Kotidžere" da zadrže realne šanse u borbi za opstanak, nakon duela sa Sautemptonom sve je ostalo na teoriji, kako su "Sveci" slavili sa 2:0 (2:0).

Igrao se 23. minut kada su domaći poveli, Riko je slabo ispucao loptu nakon kornera, ona je pala pravo na nogu Romeuu, koji sa ivice kaznenog prostora snažnim udarcem donosi prednost ekipi Ralfa Hazenhitla.

U 40. minutu je postalo jasno da se Fulam neće dobro provesti, Riko brani pokušaj Redmonda, ali odbitak kupi Vord-Praus i smešta ga u mrežu londonske ekipe za 2:0.

Pokušavali su gosti do kraja da izjednače, nisu pomogli ni ulasci Vijeta i Sesenjona, prava prilika pred golom Sautemptona nije stvorena, te je domaćin upisao trijumf i pogurao "Kotidžere" ka nižem rangu.