PL - Vulvsi su trn u oku "Građanima", Liverpul na +8, pobede Arsenala i Čelsija!

• 06. oktobar 2019.

• 16:55

"Građani" doživeli drugi poraz u sezoni.

PL - Vulvsi su trn u oku
Fudbaleri Mančester sitija poraženi su na svom stadionu od Vulverhempton Vonderersa rezultatom 0:2 (0:0).

Prva prilika na utakmici pripala je gostima, bivši napadač Milana Kutrone je tukao iz dobre pozicije, ali pored gola "Građana".

Nova prilika za "Vukove" u 19. minutu, ali odbrana Sitija blokira Himeneza, na odbitak natrčava Kutrone, ali odbrana domaćina ponovo odlična, te je i udarac italijanskog napadača izblokiran.

Par minuta kasnije Ederson sprečava Himeneza da se upiše u listu strelaca, Meksikanac potom pada u kaznenom prostoru, ali se glavni arbitar nije oglasio.

Šansa za Siti u 33. minutu, dobar udarac Sterlinga, ali Patrisio dobro brani.

Otišlo se bez golova na odmor, velika šansa za Siti u 67. minutu, David Silva iz slobodnjaka pogađa prečku. Omaleni Španac je minut kasnije ponovo šutirao, ali je ovoga puta lopta nakon njegovog udarca prozujala iznad prečke.

A onda, 80. minut, odlično je kontru povukao Raul Himenez, potom je proigrao Adamu Traorea, kojem nije bilo teško da savlada Edersona, Vulverhempton je stigao do prednosti.

Gosti overavaju pobedu u sudijskoj nadoknadi, ponovo je strelac bio Adama Traore.

Nakon poraza Sitija, Liverpul se odlepio na čelu tabele, sada ima osam bodova više od aktuelnog šampiona.

U istom terminu Arsenal je dočekao Bornmut, očekivala se hrpa golova na "Emirejtsu", ali je Arsenal uspeo da sačuva mrežu i slavi sa 1:0 (1:0).

Gol su postigli već u devetom minutu, strelac je bio David Luiz, nakon kornera koji je izveo Nikola Pepe.

Bornmut je bio blizu izjednačenja samo devet minuta kasnije, ali je Solanke iz dobre pozicije glavom tukao pored leve stative.

Usledila je dobra šansa za Pepea par minuta kasnije, ali je reprezentativac Obale Slonovače sa ivice kaznenog prostora tukao tik pored gola rivala.

Krilni fudbaler Arsenala je pao u 25. minutu u kaznenom prostoru rivala, nakon duela sa Rikom, ali sudija je procenio da nije bilo materijala za najstrožu kaznu, što je potvrdio i VAR.

Ponovo je Pepe pao u kaznenom prostoru rivala u finišu prvog dela igre, ali još jednom se sudija nije oglasio.

Na startu drugog dela šansa za Lermu da poravna rezultat, ali je tukao pored gola.

U nastavku nije bilo izglednijih prilika, Arsenal je sačuvao minimalnu prednost i upisao trijumf.

Čelsi je gostovao na "Sent Merisu", kući se "Plavci" vraćaju sa tri boda i četiri postignuta pogotka, slavili su Lampardovi puleni protiv Sautemptona sa 1:4 (1:3).

Sve ja manje-više bilo jasno nakon prvog poluvremena.

Poveli su u 17. minutu, Abraham je pobegao odbrani i iskoristio loše istrčavanje Gana da ga lobuje, lopta je jedva prešla gol liniju, ali je tehnologija potvrdila da je Čelsi stigao do prednosti.

Samo sedam minuta kasnije, Vilijan proigrava Maunta, a sjajni vezista duplira prednost "Plavaca".

Igrao se 30. minut kada se Soton rezultatski vratio u meč, Valeri je sjajno prošao po desnoj strani, ubacio je loptu pred gol rivala, gde je Ings uspeo da je sprovede u mrežu gostiju iz Londona.

Ipak, u 40. minutu Čelsi vraća dva gola prednosti, Kante je tukao sa ivice kaznenog prostora, lopta je pogodila Hejberga u leđa i odsela u mreži domaćina za 1:3.

U nastavku je pobedu "Plavac" potvrdio Miši Batšuaji, golom u 89. minutu, na asistenciju Pulišića.