• 05. decembar 2018.

• 22:38

Šok u Birmingemu obeležio 15. kolo Premijer lige Engleske.

PL -
Vulverhempton je priredio veliko iznenađenje pošto je na domaćem terenu savladao favorizovani Čelsi sa 2:1.

Sve je krenulo dobro po goste pošto su "Plavci" poveli u 18. minutu preko Rubena Loftus-Čika, ali je drugo poluvreme bilo pogubno po ekipu Mauricija Sarija. Raul Himenez je anulirao prednost Čelsija u 59. minutu, a sva tri boda "Vukovima" doneo je Diogo Žota četiri minuta kasnije.

Barnli je bio na pragu velikog podviga protiv Liverpula, ali su "Redsi" uspeli da trijumfuju nakon preokreta 3:1.

Domaća ekipa je povela preko Džeka Korka u 54. minutu susreta, ali je odgovor usledo samo osam minuta kasnije kada je Džejmi Milner pogodio sa penala. Pobedu svom timu doneo je Roberto Firmino u 69. minutu meča, samo tri nakon što je zamenio Divoka Oriđija. Konačan rezultat postavio je Šaćiri u drugom minutu nadoknade vremena.

Fulam je osvojio bod pošto je remizirao sa Lesterom 1:1. Londonski tim je poveo u 42. minutu nakon što je Mitrović maestralnom asistencijom uposlio Kamaru koji se dobro snašao i savladao Šmajhela. Međutim, "Lisice" su ipak uspele da stignu do boda u 74. minutu kada je Džejms Medison zatresao mrežu nemoćnog Rika.

Istim rezultatom završena je i utakmica u Liverpulu između Evertona i Njukasla. "Svrake" su iznenadile Gudison Park u 19. minutu pošto je Salomon Rondon doveo ekipu Rafe Beniteza u vođstvo, ali je u 38. Ričarlison bio taj koji je omogućio "Karamelama" da izbegnu poraz.