• 11. avgust 2019.

• 16:55

Odigrane su dve utakmice u popodnevnom nedeljnom terminu Premijer lige.

PL -
Na dva susreta viđen tek jedan gol. Rodžers kreće u novu sezonu sa osvojenim bodom protiv Vulverhemptona, Obamejang proslavio pedesetu utakmicu u Premijer ligi sa pobedničkim golom na "Sent Džejms parku".

U prvom poluvremenu utakmice na "King Pauer" stadionu smo videli tek po jednu priliku na obe strane. Za "lisice" je pokušao Ndidi dok je šut Bolija izblokiran od strane Lesterovih defanzivaca.

Drugo poluvreme kreće odličnom inicijativom gostiju, Himenez je imao odličnu šansu, ali je Šmajhel odlično reagovao. U 51. minutu "Vukovi" postižu gol posle kornera, Dendonker postiže gol ali slavlje gostiju prekida konsultacija VAR-a i glavnog sudije nakon pregleda poništava gol, ostaje 0:0.

Imali su i domaćini prilike pri kraju preko Vardija i Barnsa, na drugoj strani Himenez promašuje još jednu odličnu priliku, tako da smo ostali uskraćeni golova u Lesteru.

Njukasl je dobro otvorio meč protiv Arsenala, novopridošlica iz Hofenhajma Žoelinton je imao dobru priliku, ubrzo posle njega Šelvi pogađa stativu gostiju.

Do kraja prvog poluvremena smo videli prilike Miktarijana i Obamejanga, ali se na pauzu otišlo sa 0:0.

U 58. minutu Obamejang kruniše svoju pedesetu utakmicu u Premijer ligi golom. Sjajno je po desnoj strani prošao Mejtlan-Najls, Gabonac je odlično reagovao.

Ovo je ujedno bilo i jedina veća prilika u drugom poluvremenu, tako da Emeri beleži pobedu na gostovanju u Njukaslu.