PL - Volkot "režirao" Arsenalov preokret!

• Autor: Janko Glavonjić

• 26. decembar 2013.

• 17:57

Arsenal je uspeo da dođe do važna tri boda na gostovanju Vest Hemu. Domaćin je poveo golom Kola, ali je Arsenal uspeo da preokrene rezultat. Utakmica je završena rezultatom 1:3 (0:0).

U 27. minutu Arsenal je imao svoju prvu priliku. Remzi je sjajnim dodavanjem izbacio Volkota samog ispred golmana Vest Hema Adrijana, brzonogi napadač je šutirao iz prve, ali neprecizno.

U 33. minutu Kazorla je pripretio udarcem iz daljine, ali je lopta završila tik iznad prečke.

U poslednja dva minuta prvog poluvremena Žiru i Arteta su propustili dve sjajne prilike, obojica su loše reagovali iz vrlo izglednih situacija.

Posle svih propuštenih šansi, po nepisanom fudbalskom pravilu, stiže kazna.

U 46. minutu Nolan je uputio udarac pravo u Ščešnog, golman Arsenala nije uspeo da je uhvati, i odbitak je Karlton Kol iz neposredne blizine sproveo u mrežu.

Taj gol je potpuno presekao fudbalere Arsenala. Šanse Vest Hema su se ređale kao na traci, propuštali su ih O Brajen i Kol, da bi se u 62. minutu istakao golman Vest Hema Adrijan sa dve fantastične intervencije posle udaraca Kazorle i Ozila.

Ipak, u 68. minutu izbrisao je sve dobro što je uradio do tada, početničkom intervencijom na mlak šut Volkota, koji mu je prošao kroz ruke i završio u mreži.

Kao i posle prvog gola Vest Hema, utakmica se okrenula "naglavačke". Volkot je već u 71. minutu, samo 3 posle izjednačujućeg gola, doneo prednost Arsenalu.

Dva minuta kasnije Podolski, koji je ušao umesto Remzija, imao veliku priliku da stavi tačku na ovaj meč, ali je iz velike blizine šutirao pravo u Adrijana.

Ipak, Nemac se ispravio u 79. minutu, kada je iskoristio povratni pas Žirua i sjajnim udarcem u donji levi ugao zapečatio sudbinu Vest Hema.

U 90. minutu Bendtner je bio blizu da se upiše u strelce, ali je njegov udarac završio tik pored desne stative.