PL - Vida na terenu u pobedi Junajteda, Redsi poniženi, konačno slavio KPR

• 15. decembar 2012.

• 18:02

Završen je subotnji deo programa 17. kola PL. Nemanja Vidić proveo je 20 minuta na terenu u pobedi Junajteda, Liverpul doživeo težak poraz na "Enfildu" dok je ekipa Kvins Park Rendžersa stigla do prve pobede u sezoni.

Mančester Junajted nije imao većih problema da povrati šest poena prednosti u odnosu na gradskog rivala pošto je u okviru 17. kola lagano slavio nad ekipom Sanderlenda.

Domaći su prvo poluvreme odigrali furiozno i šanse su se nizale kao na traci pa ekipa Martina O'Nila može da bude zadovoljna što je na odmor otišla sa samo dva gola u svojoj mreži.

Prvi gol za Junajted postigao je Robin Van Persi nakon centaršuta Ešlija Janga i loše intervencije odbrambenog igrača gostiju. Lopta je "sela" Van Persiju na nogu i ovaj ju je poslao u gornji desni ugao Minjoleoveog gola.

Prednost je udvostručio Kleverli u 19. minutu a na isteku 59. minuta Roni je postigao treći gol za Junajted.

Osam minuta nakon toga Nemanja Vidić je ušao na teren zamenivši Rija Ferdinanda što je srpskom internacionalcu bio prvi nastup za Junajted nakon višemesečne pauze zbog povrede kolena.

Konačan rezultat meča na "Old Trafordu" postigao je Frejzer Kembel u 72. minutu. Sanderlend se nakon poraza u Mančeteru spustio na šesnaestu pozicju na tabeli i tako "prosuo mleko" sakupljeno sredinom nedelje kada je savladao Reding.

Golove sa meča Mančester Junajted - Sanderlend pogledajte OVDE!

Liverpul je zadao veliki udarac svojim navijačima pošto je, uprkos povratku Luisa Suareza u tim, poražen na "Enfildu" od Aston Vile rezultatom 1:3.

Kvins Park Rendžer je konačno ostvario prvu pobedu u sezoni tako što je na "Loftus Roudu" savladao Fulam rezultatom 2:1.