PL: VBA sve bliži Čempionšipu, Tadićev Soton u teškoj situaciji, "Čekićari" u kanalu

subota 10.03.2018.
17:54

U okviru 30. kola Premijer lige, od 16h odigrano je pet duela.

Epa/Peter Powell

Vest Bromvič Albion je na svom stadionu dočekao Lester, a gosti su nakon 90 minuta slavili sa 1:3 (1:1).

Poveo je domaćin preko Rondona već u osmom minutu, ali je 15ak minuta kanije Džejmi Vardi poravnao rezultat, na asistenciju Mareza.

Do kraja prvog dela igre nije bilo golova, a onda, nakon 20ak minuta igre u nastavku, Marez postiže gol na asistenciju Iheanača za preokret "Lisica".

Pobedu čete Kloda Puela overio je Iheanačo, pogotkom u 76. minutu.

Sautempton je gostovao na "Sent Džejms Parku", a domaćin je iznenađujuće lako slavio sa 3:0 (2:0).

Dva gola je u prvom poluvremenu postigao sjajni Brazilac Kenedi. Najpre je mrežu Sotona zatresao u drugom minutu na asistenciju Šelvija, da bi mu u 29. minutu kod gola asistirao Dvajt Gejl.

Pobedu Njukasla je nakon 10ak minuta igre u nastavku overio Met Riči, drugu asistenciju upisao je Šelvi.

Vest Hem je nakon dva teška poraza na gostovanjima, dočekao Barnli, a gosti su slavili sa čak 0:3 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda su "Kleretsi" za četiri minuta došli do dva gola viška.

Najpre je Barns u 66. minutu doneo prednost ekipi Šona Dajča, da bi u 70. Kris Vud postigao gol, na asistenciju Erona Lenona.

Konačan rezultat je u 81. minutu postavio Vud, svojim drugim golom na susretu.

U duelu Hadersfilda i Svonsija nije bilo golova, "Labudovi" su već od 11. minutu ostali sa igračem manje, kako je direktan crveni karton zaradio Džordan Aju.

Hadersfild to ipak nije uspeo da iskoristi, te će morati da se zadovolji bodom.

Everton je dočekao Brajton, a četa Sema Olardajsa slavila je sa 2:0 (0:0).

U prvih 45 minuta nije bilo golova, a onda je nespretni Bong u 60. minutu zatresao sopstvenu mrežu i Everton je poveo.

Nekih 15ak minuta kasnije Dženk Tosun postiže svoj drugi gol u dresu "Karamela", na asisteniju Bejnsa i postavlja konačan rezultat susreta.

Mogli su domaći fudbaleri i ubedljivije da slave, da je precizan sa bele tačke u 89. minutu bio Vejn Runi, ali mu je Meti Rajan sjajno odbranio udarac sa kreča.

Vest Brom - Lester 1:3
Svonsi - Hadersfild 0:0
Everton - Brajton 2:0
Njukasl - Sautempton 3:0
Vest Hem - Barnli 0:3

Situacija na dnu tabele je paklena, vodiće se velika borba za opstanak do samog kraja, jedino se VBA izdvaja na samom dnu, sa samo 20 bodova nakon 30 kola.