PL - Vatromet u Londonu, Liverpul slavi Kutinja!

• 14. avgust 2016.

• 18:53

Fudbaleri Liverpula otvorili su sezonu pobedom na gostovanju Arsenalu u spektakularnoj utakmici na kojoj je viđeno ukupno sedam golova.

Fantastičnu utakmicu odigrali su fudbaleri Arsenala i Liverpula u prvom kolu Premijer lige, a pobedu je na kraju slavila gostujuća ekipa rezultatom 3:4 (1:1) u utakmici prepunoj uzbuđenja.

Golove pogledajte OVDE!

Derbi prvog kola engleskog fudbalskog šampionata u potpunosti je opravdao taj epitet jer su navijači dva kluba imali šta da vide iako će i jedni i drugi imati zamerke na to kako su defanzivne linije odradile svoj deo posla.

Gotovo da nije bilo prilika za pola časa igre kada je Alberto Moreno nesmotreno reagovao u svom kaznenom prostoru i skrivio penal koji je jako loše izveo Tio Volkot. Golman Liverpula Simon Minjole odbranio je udarac engleskom reprezentativcu ali je vrlo brzo lopta završila u mreži "Crvenih".

Upotrebljiv pas Ajvobija Tio Volkot je iskoristio da uputi udarac u donji desni ugao gola Simona Minjolea koji je pogledom ispratio kako lopta odlazi u malu mrežu pa je Arsenal u 31. minutu stigao do prednosti.

Pet minuta pre odlaska na odmor Liverpul je izveo jako dobru akciju koju je traljavim udarcem iz punog trka okončao Vajnaldum, ali je Peter Čeh bio dobro postavljen pa problema nije bilo.

Činilo se da će Arsenal na odmor otići sa minimalnom prednošću a onda je Felipe Kutinjo oboren na nekih 25 metara od gola domaćih, a isti igrač se uhvatio za loptu i izveo majstoriju.

Brazilac je iz slobodnog udarca gađao gornji desni ugao nemoćnog Petera Čeha koji je učinio sve ne bi li stigao do lopte ali je ona na kraju završila u mreži pa je Liverpul stigao do izjednačenja u prvom minutu nadoknade.

Nerešen rezultat sa po jednim golom na obe strane bio je tek nagoveštaj onoga što će uslediti u nastavku, a drugo poluvreme donelo je pravi vatromet golova.

Uvodnih 15 minuta drugog poluvremena u potpunosti je pripalo gostujućim igračima koji su izabranike Arsena Vengera sabili u šesnaesterac, a Čeh se našao na vetrometini.

Trinaest minuta igre bilo je potrebno Liverpulu da stigne do potpunog preokreta i vođstva od 4:1 koje se na žalost navijača "Redsa" nije ostalo dugo na snazi.

Vodeći gol za Liverpul postigao je Adam Lalana u 49. minutu igre, a sedam minuta kasnije Felipe Kutinjo postiže svoj drugi pogodak na meču i šalje pristalice svog kluba u ekstazu.

Dva minuta nakon trećeg gola Liverpula Lalana je imao šansu za drugi gola ali je Čeh bio na pravom mestu i odbranio njegov udarac, a sjajni golman nije mogao ništa u 63. minutu kada je Mane promešao odbranu domaćih i pogodio za 4:1!

Goleada je nastavljena minuta nakon četvrtog gola Liverpula pošto rezervista Oks Čemberlejn pogađa za "Tobdžije" i ostavlja domaće u životu.

Na novi gol na "Emirejtsu" čekalo se do 75. minuta i prekida posle kojeg Kalum Čembers biva najspretniji u kaznenom prostoru i postavlja, ispostaviće se, konačan rezultat utakmice.

Navijači Liverpula mogu da budu zadovoljni pobedom ali odbrane oba tima sigurno nisu bile na nivou danas što je tema za razmišljanje menadžera Arsenala i "Crvenih".

Jirgen Klop ima i problem više jer je junak utakmice teren napustio zbog povrede pa ostaje da se vidi o čemu se radi i da li je u pitanju nešto ozbiljnije, premda se čini da će sa Kutinjom sve biti u redu.

Naš Marko Grujić nije dobio priliku da debituje u Premijer ligi jer je današnji meč odgledao sa klupe.