PL - "Vatromet" na "Madejskom" pripao Junajtedu

• 01. decembar 2012.

• 20:25

Fantastičnih 45 minuta meča u Redingu pripalo je ekipi Mančester Junajteda koja se nakon 15. odigranih kola nalazi na liderskoj poziciji u PL sa tri boda više od gradskog rivala i branioca trofeja.

Poslednji meč subotnjeg programa 15. kola Premijer lige igran je na stadionu "Madejski" gde je ekipa Redinga dočekala Mančester Junajted.

Navijači na "Madejski stadionu" prisustvovali su utakmici sa dva dijametralno suprotna poluvremena.

I dok je u prvom poluvremenu viđen vatromet golova drugi deo meča doneo je uspavanku sa tek po kojom prilikom na obe strane.

Prvi su do vođstva došli domaći golom Hala Robsona Kanua u devetom minutu ali je Mančester jako brzo preokrenuo.

Golovima Andersona u 13. i Runija, iz penala, u 16. minutu "Đavoli" su preokrenuli rezultat ali uzbuđenja su u tom trenutku tek počela.

Reding je najpre izjednačio preko Adama Le Fondrea u devetnaestom minutu nakon kornera i loše intervencije odbrane Mančester Junajteda.

Usledio je novi šok za izabranike Ser Aleksa Fergusona pošto je Reding već u 24. minutu poveo sa 3:2 golom Šona Morisona. Ispostavilo se da su ta tri gola sve što je domaćin do kraja pokazao ali Mančester Junajted je imao svoje "kečeve" u rukavu.

Vejn Runi je na isteku pola sata igre poravnao na 3:3 a pobedu Junajtedu doneo je Robin Van Persi u 34. minutu prvog poluvremena.

Ispostavilo se da je sedam postignutih pogodaka bilo sve što se moglo videti na današnjoj utakmici jer su, pored izglednih prilika, Reding i Junajted stali u drugom delu meča pa je konačan rezultat na kraju bio 3:4.

Golove možete pogledati OVDE!

Nakon trijumfa u Redingu Mančester Junajted vratio se na prvu poziciju i ima tri boda više od aktuelnog šampiona.

Redingu je ovo bio treći uzastopni poraz pa tako ostaje na pretposlednjoj poziciji u Premijer ligi.