PL - Vardi pravio žurku u Mančesteru, "lisice" održale fudbalski čas nemoćnom Sitiju!

nedelja 27.09.2020.
19:21

Pukla bruka i "petarda" na Etihadu.

EPA-EFE/Cath Ivill

Fudbaleri Lestera napravili su veliko iznenađenje u Mančesteru pošto su savladali Siti sa 5:2 u trećem kolu Premijer lige.

A sve je počelo sjajno za domaćina, već u četvrtom minutu bivši igrač Lestera doneo je prednost "građanima" nakon sjajnog udarca pravo u rašlje nemoćnog Šmajhela.

Lepu šansu imao je i Sterling koji je unutar kaznenog prostora šutirao pravo u golmana.

Postigao je Siti još jedan gol, strelac je bio Rodri, ali je on poništen zbog ofsajda.

Već minut kasnije, u 37, Voker je napravio prekršaj nad Vardijem u svom kaznenom prostoru, pa je sudija Oliver dosudio penal za "lisice".

Sa bele tačke precizan je bio upravo reprezentativac Engleske.

A u drugom poluvremenu, potpuni preokret.

Kastanj je sjajno probio po desnoj strani, Džejmi Vardi je utrčao ka prvoj stativi i šmekerski savladao iznenađenog Edersona.

Samo četiri minuta kasnije, novi penal za Lester, ponovo je Vardi uspeo da iznudi najstrožu kaznu koju je na kraju i izveo.

I to nemilosrdno, bilo je 3:1 za Lester usred Mančestera.

Na scenu je potom stupio Džejms Medison.

Ušao je u igru ofanzivni vezista u 69. minutu, a osam minuta kasnije opalio "bombu" iskosa sa leve strane i fantastičnim udarcem savladao Edersona koji je svojom paradom samo ulepšao pogodak.

Uspeo je Siti da smanji zaostatak, igrao se 84. minut kada je Nejtan Ake glavom pogodio gol Šmajhela nakon kornera Mareza.

A umesto povratka u meč, novi hladan tuš i novi penal za fudbalere Lestera u 88. minutu nakon faula Mendija nad Medisonom.

Ovoga puta, siguran je bio Juri Tilemans koji je tako otklonio svaku dilemu i postavio konačnih 5:2.

baner

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

20 Komentara

Savoa
Sunday, 27.09.2020
21:23

Lester zasluzio prosle godine ls pre Celzija i Junajteda.

krsta94
20:49

Jos 500miliona pa stizu do polufinala Lige sampiona

Boginja iz Bergama
20:06

Vec posle dva kola Gvardiola ostaje 3 boda iza Klopa, Celzi je daleko i dok Lampard uklopi sve kao sto rekao Marijan "ode Liverpul"...Lester je tim koji zasluzuje da igra ligu prvaka i nadam se da ce uspjet,Liverpul ima ponovo cist put do druge titule za redom i uzet ce je 100% prvo jer oni ce pobjedit 2-1 Aston vilu recimo a pobjedit ce i naprimjer Njukasl 1-0 i upisat ce dva trijunfa a sta ce Siti uradit? Pa pobjedit ce Aston Vilu 6-0 a izgubit od Njulasla 1-0 to je samo primjer o onome sto sam govorio prosle sezone,Liverpul uzima bodove i kad ne dominira a Siti ce pokiad 3 4 utakmica za redom dat 20 golova al ce zato podbacit kao protiv Norvica prosle sezone, il Liona nebitno...Klop ce izgleda uzet opet titulu nece onako dominantno osvojit al ce je uzet sigurno...Gvardiola mora naucit da uigra jedan tim a ne da slusa medije ko je dobar i ko ne, Gvardiola dovodi Toresa koji je mlad,brz i dobar igrac i sta su ga platili 25 miliona cini mi se i sve je to lijepo al dovedi covjece igraca koji ti treba,Fernandinjo mu je zadnji vezni ejjj a on Dovodi Toresa iako u ofanzivi ima Sterlinga,De Brujnea,Aguera,Bernarda,Jesusa milion kombinacija moze napravit u napadu bez Ferana al u veznom redu ne moze, ne moze mu Fernandinjo igrat u utakmicama visokog tempa, uz sve to gura mlade igrace poput Fodena i Garsie a na klupi sjedi Laport koji je kako svi kazu najbitniji igrac sitija,sitija koji je izgunio titulu zbog njegove povrede...Nista od Sitija mnoge ce boljet dominacija Liverpula...

Oldboy
19:34

Kim Kardasijan počela da se topi ali će da uloži još jedno 300000000 $ u pozadinu pa će biti bolje

Maksimus
19:33

Fudbalski cas ahahahahaha, dajte molim vas, tri penala kakav fudbalski cas, zna Pep da skripi odbrana sad je i dokazano, lepo Kanselo, Laporte, Ruben i Ake na beka umesto loseg Mendija i bice to kako treba. Garsija I Ake losi, al ocekivano je, nikada nisu igrali zajedno.

äxwell
19:49

Sta Pep zna? Koja mu je ovo sezona u Sitiju? Jel on doveo sve ove igrace na terenu? Jel njegova transfer politika za odbranu, kupuj dok ne pogodis jednom?

LUZERPOOOL
22:48

hahahahahhaha... zna Pep sta skripi, odbrana? Taj znalac je potrosio pola milijarde na odbranu i kao zna sta mu skripi, a on ih doveo. jaci komentar u zivotu nisam cuo.

Barca4ever
19:32

Da li je realno da je danas dosudjeno 4 penala, juce 3 a tek imaju jos 3 utakmice. Valjda ce ovim stoperima od sada seci ruke da ih ne bi kacila lopta u ruku ili da ne bi ulazili u duel.

Red blood
19:29

Nakon sto se izivljavalo nad Celzijem,zbog ogromnog trosenja koje ne daje rezultate jos uvek,red dolazi na Pepovu odbranu..3 penala???

Kolos
19:29

Lesterov čas fudbala, baš su me oduševili. Stabilni na lopti, odličan presing, konkretni u napadu i u odbrani, potpuno zasluženo. Ona akcija kod drugog gola je za fudbalski udžbenik: proigravanje, protrčavanje i završnica. Kakva sezona nas čeka, uff!!

CFC-Macedonia
19:27

Allo Bree!!! Tri Penala

Barca4ever
19:27

Realno ovaj Siti je svake godine sve slabiji.

Adi237
19:27

Hahahha odbrane junajteda celzija i sitija se takmice koja je gora...iskreno junajtedova odbrana je izgledala za nijansu bolja od celziove i sitiove. Celzijeva odbrana skrivila direktno 2 gola (alonso i silva)..sitijeva odbrana skrivila 3 penala...kad saberes junajtedova odbrana za nijansu bolja od ove dvije🤣

Stretford END 1878
19:27

Kakve face Lesterovci, luda neka druzina na celu sa Vardijem. Ovo su pravi penali a ovo sto se desava u Engleskoj sa penalima posle kontakta rukom je smesno, VAR ubija fudbal.