PL - Vardi pravio žurku u Mančesteru, "lisice" održale fudbalski čas nemoćnom Sitiju!

• 27. septembar 2020.

• 19:21

Pukla bruka i "petarda" na Etihadu.

PL - Vardi pravio žurku u Mančesteru,
Fudbaleri Lestera napravili su veliko iznenađenje u Mančesteru pošto su savladali Siti sa 5:2 u trećem kolu Premijer lige.

A sve je počelo sjajno za domaćina, već u četvrtom minutu bivši igrač Lestera doneo je prednost "građanima" nakon sjajnog udarca pravo u rašlje nemoćnog Šmajhela.

Lepu šansu imao je i Sterling koji je unutar kaznenog prostora šutirao pravo u golmana.

Postigao je Siti još jedan gol, strelac je bio Rodri, ali je on poništen zbog ofsajda.

Već minut kasnije, u 37, Voker je napravio prekršaj nad Vardijem u svom kaznenom prostoru, pa je sudija Oliver dosudio penal za "lisice".

Sa bele tačke precizan je bio upravo reprezentativac Engleske.

A u drugom poluvremenu, potpuni preokret.

Kastanj je sjajno probio po desnoj strani, Džejmi Vardi je utrčao ka prvoj stativi i šmekerski savladao iznenađenog Edersona.

Samo četiri minuta kasnije, novi penal za Lester, ponovo je Vardi uspeo da iznudi najstrožu kaznu koju je na kraju i izveo.

I to nemilosrdno, bilo je 3:1 za Lester usred Mančestera.

Na scenu je potom stupio Džejms Medison.

Ušao je u igru ofanzivni vezista u 69. minutu, a osam minuta kasnije opalio "bombu" iskosa sa leve strane i fantastičnim udarcem savladao Edersona koji je svojom paradom samo ulepšao pogodak.

Uspeo je Siti da smanji zaostatak, igrao se 84. minut kada je Nejtan Ake glavom pogodio gol Šmajhela nakon kornera Mareza.

A umesto povratka u meč, novi hladan tuš i novi penal za fudbalere Lestera u 88. minutu nakon faula Mendija nad Medisonom.

Ovoga puta, siguran je bio Juri Tilemans koji je tako otklonio svaku dilemu i postavio konačnih 5:2.