• 17. oktobar 2020.

• 20:23

Na "Etihadu" pobeda domaćina.

PL - Učitelj pobedio šegrta, Siti siguran protiv
Utakmica trajala samo jedno poluvreme, drugi deo igre odrađivanje posla od strane Sitija i iznenađujuća nezainteresovanost Arsenala.

Mančester Siti - Arsenal 1:0

"Građani" su odmah nametnuli jak tempo, Marez i povratnik Aguero su pokušali, ali su udarci završili pored gola Lena.

Nismo dugo čekali do vođstva domaćih, Aguero upošljava Fodena koji šutira - Leno brani, ali Sterling u odličnoj poziciji i kupi odbitak za vođstvo od 1:0 u 22. minutu.

Saka je bio najagilniji kod "tobdžija", Ederson je morao da interviše posle šuta mladog Engleza u 26. minutu. Imala je "sedmica" Arsenala još jednu priliku u 40. minutu, ali Ederson sjajno reaguje.

Imali smo dve kontroverzne situacije, jedna jeste ofsajd koji je suđen Obamejangu u velikoj prilici za Gabonca. A onda u nadoknadi prvog dela igre nespretna igra Vokera u duelu sa Gabrijelom, ali glavni sudija meča posle VAR konsultacije ništa ne dosuđuje.

U drugom delu igre, dosta mirniji tempo što je više odgovaralo Sitiju. Do osamdesetog minuta smo videli tek po jedan šut sa obe strane u okvir gola u drugom delu igre.

Gvardiola i Siti beleže još jednu pobedu, Katalonac ima 2:1 u utakmicama protiv svog nekadašnjeg asistenta.