• 18. april 2018.

• 22:38

Fudbaleri Mančester junajteda vratili su se na pobednički kolosek nakon "šamara" u duelu sa "fenjerašem".

PL -
Drugoplasirani tim engleske Premijer lige zabeležio je večeras 23. prvenstvenu pobedu na gostovanju Bornmutu i tako zadržao četiri boda prednosti u odnosu na Liverpul.

Nakon "šamara" pretrpljenog u duelu sa Vest Bromvič Albionom izabranici Žozea Murinja vratili su se na pobednički kolosek i slavili rezultatom 0:2 (0:1) u duelu sa ekipom koja u finišu sezone igra bez opterećenja.

Gosti su poveli u 28. minutu nakon jako lepe akcije u kojoj su učestvovali Pol Pogba, Ander Erera, Džesi Lingard i Kris Smoling koji je ujedno i odradio najlakši deo posla.

Gol pogledajte OVDE!

Defanzivcu Junajteda ostalo je samo da ubaci loptu u mrežu pošto su Pogba, Erera i Lingard odradili komplenat posao u pripremi.

Na potvrdu pobede čekalo se do 70. minuta. Bornmut je primio gol iz akcije koju je Junajted započeo iz svog peterca. Treba reći da je Murinjov tim odradio akciju jako lepo ali su igrači protivničkog tima suviše lako ispadali i dozvolili da Pogba završnim pasom asistira Lukakuu koji je bio nepogrešiv pred golom.

Nemanja Matić ušao je u igru odmah nakon drugog gola da ojača vezni red i zatvori prilaze golu što je i uradio pa je David De Hea 17. put u sezoni uspeo da sačuva mrežu u Premijer ligi.

Junajted je večeras ujedno stigao i do 65. gola u Premijer ligi što je prvi put još od sezone 2012/13 nakon koje se povukao Ser Aleks Ferguson.

Četiri kola pre kraja "Đavoli" ostaju na drugom mestu na tabeli sa 4 boda više u odnosu na trećeplasirani Liverpul.

U sledećem kolu Junajted će ugostiti Arsenal.