PL: Totenhem postigao najbrži gol pa samleo Junajted, "Građani" jednu ruku već drže na trofeju

• Autor: Nikola Miloradović

• 31. januar 2018.

• 22:56

U okviru 25. kola Premijer lige, od 21 sat odigrana su tri duela.

PL: Totenhem postigao najbrži gol pa samleo Junajted,
Totenhem Sparsi su ugostili Mančester Junajted, a na kraju je bilo 2:0 (2:0) za domaćina.

Samo što su izveli loptu sa centra, fudbaler Totenhema postigli su gol.

Lopta je pala u kazneni prostor Junajteda, nekako je završila pred Kristijanom Eriskenom, koji je bio nemilosrdan, pa je lako matirao De Heu za 1:0.

Od početnog zvižduka do gola prošlo je samo 11 sekundi, bio je to najbrži gol u PL ove sezone, drugi najbrži u istoriji. Brži od Eriksena bili su Širer i Ledli King, obojica su postigli gol nakon 10 sekundi igre, noseći dresove Njukasla (2003) i Totenhema (2000).

Odmah se videlo da su domaći fudbaleri bolje raspoloženi za igru, a nakon 28 minuta, došli su i do drugog gola.

Tripije je uputio oštru loptu sa desne strane, koju je nespretno, u svoju mrežu, poslao defanzivac "Đavola" Fil Džouns.

Nakon toga je Junajted pripretio preko Marsijala, ali promene rezultata nije bilo.

U nastavku se u dobroj prilici našao i Romelu Lukaku, ali ga je Ljoris odličnom paradom zaustavio.

Mogao je Totenhem i ubedljivije da slavi, da su svoje prilike do kraja iskoristili Eriksen i Son, ali je Danac bio neprecizan u 65. minutu, dok je De Hea četiri minuta kasnije odlično zaustavio pokušaj Korejanca.

Na kraju zaslužena pobeda "Pevaca", Aleksis Sančez neće po dobrom pamtiti debi u novom dresu u okviru Premijer lige.

Aguero Mancester Siti VBA

Mančester Siti je nastavio da korača ka tituli, sada su na "Etihadu" savladali VBA rezultatom 3:0 (1:0).

Poveli su u 19. minutu, strelac je bio Fernandinjo. Brazilac je pobegao odbrani gostiju i pas De Brujnea pretvorio u gol za 1:0.

U drugom poluvremenu, nakon 20ak minuta igre, Siti dolazi do novo gola. Sterling i De Brujne su odigrali dupli pas, a potonji je rutinski matirao golmana gostiju za 2:0.

Konačan rezultat je u 89. minutu postavio Kun Aguero, pravom majstorijom na asistenciju Sterlinga, drugu na utakmici.

Siti sada ima čak 15 bodova više od drugoplasiranog Junajteda, do kraja je ostalo još 13 utakmica.

U poslednjem današnjem susretu, Stouk je dočekao Votford, a na "Britaniji" nije bilo golova.

Stanje na tabeli nakon kompletiranog 25. kola pogledajte u nastavku, a više o duelima od 20:45h OVDE.