PL - "Topovi" pucali do poluvremena, rutina "Plavaca", šampion pobedio u mraku!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 27. avgust 2016.

• 17:55

Arsenalova dva lica dovoljna za pobedu, Čelsi ima maksimalan učinak, "Lisice" našle put kroz nevreme. "Sejntsi" bez pobede, Palas izbegao poraz u nadoknadi, Kuman nametnuo svoj stil Evertonu, "minimalac" na "Gudisonu".

PL -
Čelsi je od početka pritisnuo Barnli, posle jednog lošeg pokušaja Baneta Ivanovića, Azar je u sledećoj akciji sjajnim udarcem savladao Hitona.

U finišu prvog dela, Vilijan je postigao novi pogodak i otvorio vrata treće pobede "Plavcima" na startu prvenstva.

Do kraja, Azar sjajan, u samom finišu rezervista Mozes na asistenciju Pedra postavlja konačnih 3:0, tri od tri, start kakav je pre pauze Antonio Konte i priželjkivao.

Golove sa "Stamford Bridža" možete videti ovde.

Nepotreban penal na startu na stadionu Votforda, Amrabat je bez razloga srušio Sančeza posle pasa Ozila, Čileanac je pao, sudija Frend pokazao na penal, Santi Kazorla posle dugo vremena postiže gol.

Guneri su dominirali, posle par propuštenih šansi Aleksis Sančez duplira prednost, centaršut Volkota, Čileanac je nekako na drugoj stativi ubacio loptu u mrežu.

Onda je do odmora Ozil ušao sa druge stative i poklonio se za 3:0, lako i brzo, Arsenal je završio posao u prvom poluvremenu.

Doduše, u nastavku posle "bilijara", Pereira na debiju u PL postiže gol, dojučerašnji fudbaler Juventusa je natrčao na odbijenu loptu i plasirao je u mrežu sa desetak metara. Votford je imao dve velike šanse da se vrati, ali je Čeh sjajno intervenisao dva puta u istom napadu.

Arsenal mnogo slabiji u nastavku, imao je Igalo još jednu šansu, ali je Nigerijac daleko od herojstava od prošle jeseni.

Bornmaut je bolje ušao u meć u Južnom Londonu, rezultat toga je bilo vođstvo. Džoš King je utišao domaće navijače. Novi udarac za Palas bio je promašeni penal, Kabaj nije uspeo da izjednači rezultat.

Posle uraganskih napada, domaći stižu do boda, Skot Dan poravnava, možda je spasao posao menadžeru Pardjuu.

U Lesteru, polumrak i loše vreme, šampion u prvih pola sata bez šansi protiv Svonsija. Ipak, jedna od prvih pravih akcija donosi vođstvo, Džejmi Vardi, ko drugi, Deni Drinkvoter je novi ugovor proslavio asistencijom.

U nastavku Ves Morgan je iz dva pokušaja, prvo glavom, pa nogom povisio na 2:0, a moglo je i ubedljivije da je Rijad Marez realizovao penal! Drhtanje u finišu, Leroj Fer daje gol i smanjuje rezultat.

Golove iz Votforda i Lestera pogledajte ovde.

Everton je dominirao protiv Stouka promašio nekoliko dobrih prilika, lako je Ešli Vilijams mogao da postigne prvenac za "Karamele".

U nastavku penal za Kumanov tim, Lejton Bejns uz dosta sreće daje gol, tačnije lopta se od Givena koji je odbranio udarac odbila u mrežu, autogol je pripisan čuvaru mreže "Grnčara"! To je bio i konačan rezultat, pobeda na Kumanov način iz Sautemptona, zasluženi "minimalac".

Njegov bivši klub Sautempton je pritiskao Sanderlend, ali su gosti mogli do vođstva, priliku je propustio Kone koji je glavom posle odlične akcije Van Anholta šutirao pored gola.

U finišu, naravno Džermejn Defo. Penal je nad njim napravio Fonte, veteran ne greši, pa su se gosti radovali. Ali, "Crne mačke" nisu stigle do dragocene pobede, Džej Rodrigez je izjednačio u finišu.

Totenhem - Liverpul 1:1
Sautempton - Sanderlend 1:1
Kristal Palas - Burnmaut 1:1
Lester - Svonsi 2:1
Everton - Stouk 1:0
Čelsi - Barnli 3:0
Votford - Arsenal 1:3
Hal - Man Junajted 18:30