PL - "Tobdžije" pucale u drugom poluvremenu, svašta na Ostrvu nije ofsajd!

• 23. septembar 2018.

• 18:53

Nema sumnje da će se podići velika "bura" nakon gola Obamejana.

PL -
Fudbaleri Arsenala zabeležili su pobedu u šestom kolu Premijer lige Engleske pošto su na svom terenu savladali Everton sa 2:0.

Londonski tim je krenuo sa željom da pobedi i to se videlo kroz njihov pristup igri, odnosno velikom posedu lopte tokom najvećeg dela meča, ali Everton je bio taj koji je bio opasniji u prvom delu meča.

Zapretili su domaćini preko Monreala u 12. minutu kada je sjajno intervenisao Pikford, ali je nakon toga usledio period u kojem su "Karamele" imale opasnije prilike.

Dinje je odlično šutirao iz slobodnog udarca kada je Čeh skinuo loptu, a zapretili su i Volktor i Ričarlison koji je umalo mogao da donese izjednačenje u poslednjim trenucima prvog dela igre.

U 56. minutu usledila je kazna za sve promašaje Evertona pošto je Aleksandar Lakazet plasirao loptu u desnu stranu i zatresao mrežu domaćih.