PL - "Tobdžije" bolje od Fulama, Di Kaniov novi podvig, KPR dotakao dno

• Autor: Filip Mitrović

• 20. april 2013.

• 18:06

Arsenal golom Mertezakera nosi ceo plen sa "Kjerven Kotidža", Stouk uzeo velika tri boda na "Loftus Roudu", Norič, Vest Hem i Sanderlend iskoristili domači teren. Bez pobednika u Birmingemu i u Velsu.

PL -
Everton se oprostio od učešća u Ligi šampiona, KPR od Premijer lige, a Arsenal nastavio sa pobedama.

Na gostovanju Sanderlendu Everton je izgubio rezultatom 1:0, i tako, po svemu sudeći se i oprostio od učešća u Ligi šampiona naredne sezone.

Sanderlendu je ovo bila druga vezana pobeda pod vođstvom novog trenera Paola Di Kanija, i klub sada grabi krupnim koracima ka opstanku u Premijer ligi.

Jedini gol na ovoj utakmici je postigao Sesenjon, na isteku prvog poluvremena.

KPR je na svom terenu izgubio od ekipe Stouka, a i ako je postojala neka teoretska šansa da "Rendžersi" opstanu u Premijer ligi, čini se da je i ona danas nestala.

Golove za Stouk su postigli Piter Krauč u 42. minutu, kao i Volters u 77.

Ostaje da se vidi šta će se dešavati sa ekipom KPR-a do početka sledeće sezon e, jer je malo verovatno da će igrači kalibra Remije želeti da igraju u Čempionšipu.

Arsenal je ostao na pobedničkom kursu posle pobede nad Fulamom, a jedini gol je postigao Mertesaker u 43. minutu utakmice.

Meč je ipak obeležio start Sidvela u 12. minutu utakmice, nad Artetom. Sidvel je dobio direktan crveni karton, a videćemo kako će FA tretirati postupak ovog igrača posle odgledanog snimka.