subota 31.03.2018.
17:54

Pobede Mančester junajteda, Njukasla, Vest Hema, VBA već prežaljen...

Beta/Anthony Devlin/PA via AP

Mančester junajted je uspeo da savlada Svonsi sa 2:0, nastavio je seriju, sada imaju četiri uzastopne pobede u Premijer ligi i sve su bliži plasmanu u Ligu šampiona, samo ih teorija odvaja od mesta u grupnoj fazi naredne sezone.

Konačno je proradio Aleksis Sančez.

Nakon onog gola koji je postigao Hadersfildu, danas je postigao drugi gol u dresu Mančester junajteda, zabeležio je i jednu asistenciju, po mnogima je on igrač utakmice.

U petom minutu videli smo sjajnu akciju Mančester junajteda, na kraju je Aleksis Sančez dodao do Lukakua, Belgijanac je odličnim udarcem doveo Junajted u prednost.

Petnaest minuta kasnije, novi gol u mreži gostiju, Lingard je pokušao da pronađe Aleksisa Sančeza u kontri, lopta je nekako došla do njega, a Čileanac nije imao problem da postigne gol, drugi u dresu Mančester junajteda za konačnih 2:0.

Naravno, igrao je naš Nemanja Matić, svih 90 minuta, kao i obično.

Njukasl je bio bolji tim od Hadersfilda, ali im je falila realizacija, sevali su udarci ka golu gostiju, ali niti jedna lopta nije ušla u mrežu golmana Losla sve do 81. minuta. Tada je Kenedi, fudbaler na pozajmici iz Čelsija, uposlio Ajozea Pereza, a Španac pogađa za 1:0.

VBA je već prežaljen, i danas su poraženi od Barnlija, bilo je 1:2 u korist gostiju. Barns je doveo goste u prednost u 22. minutu, Vud je potvrdio pobedu u 74. minutu, a domaći su stigli do utešnog gola preko Salomona Rondona.

Vest Hem je prekinuo seriju od tri poraza, savladali su danas Sautempton koji se našao u zoni ispadanja i tu će ostati sigurno nakon završetka ovog kola.

Bilo je veoma ubedljivo, 3:0, a briljirao je Marko Arnautović. Mario je postigao gol u 13. minutu za 1:0, da bi Arnautović u 17. i 4. minutu nadoknade uspeo da postigne dva gola. Svakako je on zvezda dana, nastavio je sjajnu formu, dobio je ogroman aplauz, ovacije, kada je izlazio sa terena.

Mogao je Srbin sa austrijskim pasošem da postigne još koji gol, bio je veoma opasan po Sautempton koji je veoma slab ove sezone. Tadić je igrao za Sautempton, ali nije uspeo da doprinese boljoj igri tog tima.

U meču dve ekipe koje su u sredini tabele, Votford i Bornmut su odigrali 2:2. Kiko je doveo domaće u prednost u 13. minutu, ali je King iz penala izjednačio. Ipak, Pereira pogađa u 49. minutu za prednost Votforda, ali se gosti nisu predavali, u poslednjim trenucima meča uspeli su da stignu do boda i to preko Džermejna Defoa.

Brajton je propustio veliku priliku danas protiv Lestera. Utakmica je bila prilično tvrda, mogao je Brajton do pobede iz penala, ali je Marej promašio u 77. minutu. Kazna je stigla, Ibora postiže gol za Lester, igrao se 83. minut, a pobedu je kasnije potvrdio Džejmi Vardi u 7. minutu nadoknade.

Mančester junajted - Svonsi 2:0
Brajton - Lester 0:2
Vest Hem - Sautempton 3:0
VBA - Barnli 1:2
Votford - Bornmut 2:2
Njukasl - Hadersfild 1:0