PL - Taunsend pogađa, "Pevci" pobeđuju!

• Autor: Janko Glavonjić

• 20. oktobar 2013.

• 19:03

Fudbaleri Totenhema lako su savladali Aston Vilu na gostovanju rezultatom 2:0 i popeli se na peto mesto na tabeli.

"Pevci" su bili prejaki za Vilu!

Tim iz Londona slavio je rezultatom 2:0, a golove su postigli Taunsend u 31. i Soldado u 69. minutu.

Golove pogledajte OVDE!

Od samog starta meča videlo se da Totenhem više želi pobedu, dok je Aston Vila bila rezervisana i tražila je svoju šansu iz kontra-napada.

Domaćin je mogao da dođe do vođstva u 27. minutu, kada je Vajman propustio da iskoristi poklon zadnje linije Totenhema. Štoperi gostiju su se "preigrali" i izgubili loptu pred svojim kaznenim prostorom, ali udarac Vajmana nije bio precizan.

Vrlo brzo stigla je kazna. U 31. minutu jedna oštra lopta koju je Taunsend uputio sa desne strane prošla je pored svih igrača u šesnaestercu Vile i prevarila golmana Guzana. Taunsend je ovim golom nastavio svoj uspon ka zvezdama.

Nažalost, proslava pogotka je otišla u neželjenom smeru. Jedan od navijaća Totenhema bacio je dimnu bombu, koja je pogodila linijskog sudiju. Sudija je prošao bez povrede i nastavio je meč.

Neposredno pre poluvremena, Aston Vila je bila blizu izjednačenja. Vajman je ponovo bio u glavnoj ulozi, ali je njegov udarac iz daljine završio tik pored gola Lorisa.

U drugom poluvremenu Totenhem je nastavio da napada, želeći da reši pitanje pobednika. To im je i uspelo u 69. minutu, kada je Soldado iskoristio sjajno dodavanje Paulinja i lobovao istrčalog Guzana.

Do kraja meča Totenhem je pretio iz kontra-napada, zadovoljan prednošću koju ima. Aston Vila nije uspevala da dođe do velikih prilika, izostala je završnica u par navrata od strane Vajmana i Toneva, koji je zamenio Agbonlahora.

Meč je završen rezultatom 2:0 i ova pobeda je omogućila Totenhemu da se popne na 5. mesto na tabeli.