• 18. januar 2020.

• 20:28

Utakmica na "Sent Džejmsu" zatvorila subotnji deo 23. kola.

PL -
Čelsi imao inicijativu tokom većine utakmice, ali Hejden golom u dubokoj nadoknadi donosi pobedu Stivu Brusu i Njukaslu (1:0).

"Svrake" su imale odličnu priliku na polovini prvog dela igre, Žoelinton se sjajno snašao posle centaršuta, ali Brazilac pogađa prečku. Istu sudbinu deli i šut Tejmia Abrahama samo desetak minuta kasnije.

Dubravka se izdvojio odličnim odbrana, golman Njukasla odličnom intervencijom zaustavlja šut Kantea.

Tokom drugog dela igre gosti su imali veću inicijativu. Vilijan ne uspeva da realizuje sjajnu akciju oko 53. minuta, šut Brazilac ide pored gola. Do kraja susreta najagilniji je bio Abraham, ali ovo nije bilo veče engleskog napadača.

Žoelinton je mogao biti heroj domaćih, ali brazilski napadač ne koristi još jednu šansu, ali zato je Hejden tu. Mladi napadač koristi asistenciju Sen-Maksimina i donosi važnu pobedu domaćinu u 94. minutu igre!