• Autor: Boban Filipović

• 06. februar 2016.

• 17:58

Njukasl zahvaljujući Mitrogolu pobegli iz opasne zone, Liverpul ispustio pobedu protiv Sanderlenda, 'Pevci' vezali četvrti trijumf u nizu, Everton pokorio 'Britaniju', svanulo Aston Vili...

Totenhem nije proputio priliku da preskoči na tabeli Mančester Siti koji je na premijeri 25. kola poražen na 'Etihadu' od lidera Lestera.

Poketinova četa je vezala četvtu pobedu u nizu, na 'Lejnu' je pao Votford. 'Stršljenovima' je presudio Tripije u 64. minutu, asistent je bio sjajni, ali i roviti Dele Ali samo što je kročio na teren.

Njukasl je pobegao iz zone ispadanja pošto je na svom 'Sent Džejms Parku' upisao minimalac protiv Vest Broma.

Junak trijumfa 'Svraka' bio je Aleksadndar Mitrović, strelac jedinog gola na meču posle nešto više od pola sata igre.

Srpski napadač je odigrao svih 90 minuta, Njukaslu je ovo bio šesti trijumf u sezoni.

Liverpul je na 'Enfild Roudu' u finišu 'prosuo mleko' protiv Sanderlenda.

Bedem gostiju sa severoistoka probio je Firmino nakon sat vremena igre, vođstvo 'Redsa' uslovilo je da se borba rasplamsa, Vito Manone je dobrim intrevencjama ostavio svoj tim u igri, na drugoj strani Van Anholt je imao veliku priliku da poravna rezultat, a kazna za ovaj promašaj usledila je u 70. minutu kada je Adam Lalana pogodio iz neposredne blizine praznu mrežu posle nesebičnog dodavanja Roberta Firmina.

'Crne mačake' je u život vratio Adam Džonson golom iz slobodnjaka u 82. minutu koji ide na dušu Minjoleu, a u poslednjem minutu regularnog dela utakmice 'stari lisac' Džermajn Defo svojim 10. golom u sezoni postavlja konačnih 2:2 i donosi bod pretposlednjeplasiranom timu na tabeli Premijer lige.

Britain Soccer Premier League

Everton se u velikom stilu revanširao Stouku za onaj ludački poraz na Gudisonu' (3:4), Martinezovi puleni su pokorili 'Britaniju' i spakovali tri gola u mrežu Batlenda već u prvom poluvremenu.

'Karamele' je doveo u vođstvo Romelu Lukaku sa bele tačke, prednost je duplirao Šejmus Kolman, a do odlaska na odmor pogodio je i Aron Lenon za ubedljivih 0:3. U nastvaku nije bilo promena.

Pobedio je i fenjeraš Aston Vila! U Birmingemu je pao Norič, rezultat je bio 2:0 za 'Vilijane', golove su postigli Leskot u finišu prvog i Agbonlahor početkom drugog poluvremena. 'Kanarinci' su ovim porazom pali u zonu ispadanja.

Jedini meč ovog popodneva na kom nije bilo pobednika odigran je na 'Libertiju' gde su Svonsi i Kristal Palas podelili plen.

Gilfi Sigurdson je doveo 'Labudove' u rano vođstvo, konačnih 1:1 postavio je štoper gostiju Dan posle dva minuta igre u nastavku.

Današnji program zatvara meč između Sautemptona i Vest Hema na 'Sent Merizu'.