PL - "Sveci" šokirali Sparse, ludnica u Njukaslu, Vardi produžio agoniju Fulama!

subota 09.03.2019.
17:57

Zaostatak od dva gola i promašen penal? Nikakav problem za Rafu Beniteza!

EPA-EFE/NEIL HALL

U terminu od 16 sati, danas je odigrano pet utakmica 30. kola engleske Premijer lige.

Sautempton je uspeo da iznenadi Totenhem i savlada ga rezultatom 2:1 na svom terenu. "Pevci" su poveli u 26. minutu golom Kejna, da bi "Sveci" uspeli da preokrenu meč u svoju korist golovima Valerija u 76. i Vard-Prouza pet minuta kasnije.

Još neverovatniji preokret videli smo u Njukaslu gde je domaćin uspeo da okrene meč u svoju korist nakon vođstva Evertona od 2:0 u prvih 45 minuta, na kraju je bilo 3:2 za "Svrake".

Gosti su na sjajan način otvorili susret, poveli su već u 18. minutu golom Kalver-Luina, da bi prednost udvostručio Ričarlison u 32. minutu, samo dva nakon što je Riči promašio penal. Usledila je potom velika ofanziva ekipe Rafe Beniteza koja je sjajnom igrom u drugom poluvremenu uspela da preokrene meč u svoju korist. Smanjio je Rondon u 65. minutu, a čovek odluke bio je Ajoze Perez koji je golovima u 81. i 84. minutu doneo sva tri boda svojoj ekipi.

Lester je uspeo da trijumfuje na svom terenu protiv Fulama sa 3:1. Povele su "Lisice" u 21. minutu preko Tilemansa, a izjednačenje je doneo rezervista Ajite u 51. minutu. Ipak, domaćin je stigao do pobede pošto je veoma raspoloženi Vardi pogodio u 78. i 86. minutu susreta. Reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović odigrao je čitav meč za ekipu iz Londona.

Bornmaut je osvojio sva tri boda na gostovanju u Hadersfildu, trijumf gostima doneli su Vilson u 20. i Frejzer u 66. minutu.

Kardif je na svom terenu slavio protiv Vest Hema rezultatom 2:0, strelci za Velšane bili su Hole u četvrtom i Kamarasa u 52. minutu meča.