PL - Sudijske brljotine režirale remi u Lesteru!

nedelja 17.04.2016.
16:24

Fudbaleri Lestera i Vest Hema podelili su bodove u 34. kolu Premijer lige, a utakmica na "King Power" stadionu ostaće upamćena po brljotinama koje je pravio sudija Džonatan Mos.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Lider Premijer lige ostao je neporažen u 34. kolu iako su ga sekunde delile od četvrtog poraza u ligi.

Lester i Vest Hem remizirali su rezultatom 2:2 (1:0) u meču koji su obeležile brojne sporne sudijske odluke arbitra Džonatana Mosa.

Golove možete pogledati OVDE!

Ekipa Vest Hema prva je zapretila na današnjoj utakmici i može se reći da je situacija iz trećeg minuta bila nešto najbolje što su gosti uspeli da urade u prvom poluvremenu duela na "Kong Power" stadionu.

"Čekićare" su stative gola koji je u prvom poluvremenu čuvao Kasper Šmajhel sprečile da dođu do prednosti, pošto je lopta pogodila levu pa desnu stativu posle udarca glavom Šeika Kojatea.

Lester svoju prvu veliku priliku na utakmici stvara takođe nakon prekida, u desetom minutu igre, kada Robert Hut glavom tuče tik pored leve stative Adrijanovog gola.

Vodeći pogodak za Lester postigao je Džejmi Vardi u 19. minutu posle udžbeničke kontre Lestera. Golman Kasper Šmajhel rukom je uputio pas ka Marezu, ovaj je loptu prosledio ka Kanteu koji Džejmija Vardija spaja sa golom pa najbolji strelac Premijer lige svojim 22. golom donosi prednost "Lisicama".

Do odlaska na odmor nije nije bilo većih uzbuđenja pa su domaći u nastavak susreta ušli sa golom prednosti.

Na startu drugog dela Slaven Bilić na teren šalje Endija Kerola koji je u završnici meča uspeo da pogodi mrežu Lestera iz penala i tako inicira potpuni preokret.

Prvo veće uzbuđenje u nastavku viđeno je u 56. minutu nakon šokantne odluke sudije Džonatana Mosa koji je procenio da je Džejmi Vardi simulirao u šesnaestercu pa mu je pokazao drugu javnu opomenu i crveni karton!

Pokušao je Klaudio Ranijeri izmenama da povuče ekipu i sačuva minilanu prednost, a taman kada se činilo da će "Lisice" još jednim minimalcem stići do nova tri boda usledila je šokantna završnica.

Sudija Džonatan Mos prvo je dosudio penal za Vest Hem u 83. minutu koji u gol pretvara Endi Kerol, a tri minuta kasnije Aron Kresvel postiže prelep pogodak i režira potpuni preokret.

Nova sporna odluka sudije Džonatana Mosa viđena je u 91. minutu meča kada je Robert Hut oboren u šesnaestercu Vest Hema na isti način kako je Rid fauliran kod dosuđenog penala za "Čekićare", ali ovoga puta glavni arbitar nije pokazao na belu tačku.

Kako bi kompenzovao sve sporne odluke na štetu Lestera Džonatan Mos dodeljuje penal Lesteru u četvrtom minutu nadoknade, a Leonardo Uljoa pogađa i postavlja konačan rezultat.

Na taj način Lester je prekinuo niz od pet uzastopnih pobeda a mora se priznati da će današnja utakmica biti upamćena po brojnim diskutabilnim odlukama glavnog arbitra koji je očito želeo da dospe u centar pažnje na negativan način.

01:09

I neko kaze engleska liga najjaca, pa i slijep vidi da ne daju lesteru do titule, SRAMOTA.

19:57

Lester ovde jeste trebalo da pobedi. O cemu su sudije razmisljale veliko je pitanje. Sigurno je da je Lester ostecen. Daleko vise ostecen i ovo je velika nepravda. Cuo sam da se jos Slaven ljuti, a ne bi trebalo nista da govori.

O\'Sullivan147
19:33

Eh Mazicu Mazicu,sve si ti kriv za ovo...

Larion@
17:57

Nisam gledao utakmicu,ali negde bod, negde tri i eto titule.Zasluzili su.Jos da Arsenal nekako uspe da pretekne Sparse i tabela bi na kraju bila po mom ukusu.

Metallica
17:46

Penal za VH je postojao,ali u 90. minutu cist penal i za Lester,a onaj malo kasnije nije trebao biti dosudjen.vardi nije zasluzio drugi zuti,ali dovoljno je uradio kad je dao onaj goli.Golcina Kresvela,retko se vidja da neko onako zahvati sut.Interesantna utakmica,ali ju je sudjenje upropastilo.

Jason
17:16

I jedan i drugi dobili nezasluzen penal,ali je Lester ostecen za crveni.Napred lisice do titule!!!

Savoa
17:02

Sudija i pored poslednje odluke u njihovu korist nagrdio Lester.

Rivaldo 1234
17:01

Vardy vidjeo od Neymara kako se glumi i pada po terenu pa hoce i on pa neide to majstore.

Boixos_Nois
18:18

Treba da ide na instrukcije kod Ronalda :D

17:00

Eto, nismo mi jedini indijanci čije sudije ne znaju gde je levo niti jedini savez koji delegira retardirane sudije za bitne utakmice.

Paklena pomorandza
17:00

Sudijske brljotine režirale remi u Lesteru!...Da ja ovako pocnem svoj kometar bice:Nije u skladu sa pravilima :))....Odgledao sam zadnjih 10 min i stvarno je bilo na tone sudijske brljotine,ako je ono bilo penal za w.h onda je ono povlacenje Huta bilo penal pol...bilo kako bilo,navijam za Lester ali mislim da ce do kraja biti svasta.

xman
16:56

Ja sam vec pisao da ako Liverpul ne moze da osvoji titulu, onda neka to bude Lester,mada mi se ne svidja na koji naci pobjedjuju u poslednje vrijeme,u pocetku su i igrali i pobjedjivali,sadasamo pobjedjuju i to sa 1:0,ali opet kazem,drago mi je ako osvoje titulu

Sport Bili
16:49

Vardi nije zasluzio prvi zuti, simuliranje je bilo i za to je zasluzio zuti karton. Sto se tice penala, mekani i jedan i drugi, ali ako je vec sudija hteo da ispravi svoju gresku kod prvog penala trebao je faul nad Hutom da svira kao penal jer je bio ocigledan faul. Ono nad Shulpom nije ni videlo penala.

lamps8
16:41

ostecen je lester ali sta da se radi neka pobede svonsi i blizu su titule.

(anti)talentovan lik
16:41

P.S. Posto vidim da nema vijesti o utakmici Liverpula, a nisam bio u stanju da je gledam, moze li samo neko da mi kaze kako su odigrali oni iz U21 u kombinovanom sastavu?

Tomblibui
19:51

Utopili se u bledu partiju celog tima...utakmica dobijena majstorijama Staridza. Bitna su tri boda i sansa da se preskoci Vest Hem.

mrancic
16:38

Simpatican tim ali ima debelu srecu. Tesko iko moze da objasni kako je doslo do toga da oni imaju nsjvece sanse za titulu.

Raki
16:36

Kada je rec o dva penala koje je sviro sudija , onda stvari stoje ovako. Mi neznamo kako pravilo fudbalske igre daje za pravo sudijama da sviraju takve penale. Evo primera , pljuvanje u kaznenom prostoru , i on to primeti , penal ko vrata i crveni karton protivnickom igracu.Druga je stvar sto to neke sudije sviraju a neke ne. Dakle sudiji nemoze niko nista , a penali opravdano dosudjeni.

GetOverHere
16:33

Posle ovakvih utakmica ja bih slao sudiju momentalno u 3.ligu. Pa kad se dokaze polako napreduje, a ako opet napravi ovoliku sprdnju ponovo u nizi rang na sezonu-dve. nNe samo sto se ovog sudije sada tice, sve vise je uništenih utakmica.nPlus ovo je mec koji jednima znaci titulu drugima birbu za LS i sudi MOS??nUtakmice visokog znacaja uskljucivo dokazani arbitri da sude.

LuisSuarezFB
16:32

Odlican rezultat. Jos bi bio bolji da je Lester izgubio ali dobro. Ako je dosudio onaj penal Vest Hemu neka bude i na drugoj strani. Jos sutra Totenhem da pobedi i vec su na 5 bodova. A Lester ce sigurno izgubiti bodove kod Junajteda u gostima i kod Celzija i Evertona. Napred kokoske. Samo da Lester ne osvoji titulu. Kokoske, kokoskeee. Zamislite reakciju Arsenalovih navijaca kada Totenhem osvoji titulu. Neprocenljivo.

16:37

Kako Utd igra, Lester moze lako da ih dobijr. Everton takodje nije u nekoj formi, kao ni celzi. U svakom slucaju, sami sebi mogu da presude, niko im drugi ne moze uzeti titulu. I ovde bi dobili da nije sudije

Go Hard or Go Home
16:32

Koliko lose sudjenje.

MarkoDjordjevic
16:31

Greska pri drugom zutom za Vardija, nije bio penal za Vest Hem, nije bio penal za Lester, Lester ostecen za penal. Sramota.