PL - Sudijske brljotine režirale remi u Lesteru!

• 17. april 2016.

• 16:24

Fudbaleri Lestera i Vest Hema podelili su bodove u 34. kolu Premijer lige, a utakmica na "King Power" stadionu ostaće upamćena po brljotinama koje je pravio sudija Džonatan Mos.

Lider Premijer lige ostao je neporažen u 34. kolu iako su ga sekunde delile od četvrtog poraza u ligi.

Lester i Vest Hem remizirali su rezultatom 2:2 (1:0) u meču koji su obeležile brojne sporne sudijske odluke arbitra Džonatana Mosa.

Golove možete pogledati OVDE!

Ekipa Vest Hema prva je zapretila na današnjoj utakmici i može se reći da je situacija iz trećeg minuta bila nešto najbolje što su gosti uspeli da urade u prvom poluvremenu duela na "Kong Power" stadionu.

"Čekićare" su stative gola koji je u prvom poluvremenu čuvao Kasper Šmajhel sprečile da dođu do prednosti, pošto je lopta pogodila levu pa desnu stativu posle udarca glavom Šeika Kojatea.

Lester svoju prvu veliku priliku na utakmici stvara takođe nakon prekida, u desetom minutu igre, kada Robert Hut glavom tuče tik pored leve stative Adrijanovog gola.

Vodeći pogodak za Lester postigao je Džejmi Vardi u 19. minutu posle udžbeničke kontre Lestera. Golman Kasper Šmajhel rukom je uputio pas ka Marezu, ovaj je loptu prosledio ka Kanteu koji Džejmija Vardija spaja sa golom pa najbolji strelac Premijer lige svojim 22. golom donosi prednost "Lisicama".

Do odlaska na odmor nije nije bilo većih uzbuđenja pa su domaći u nastavak susreta ušli sa golom prednosti.

Na startu drugog dela Slaven Bilić na teren šalje Endija Kerola koji je u završnici meča uspeo da pogodi mrežu Lestera iz penala i tako inicira potpuni preokret.

Prvo veće uzbuđenje u nastavku viđeno je u 56. minutu nakon šokantne odluke sudije Džonatana Mosa koji je procenio da je Džejmi Vardi simulirao u šesnaestercu pa mu je pokazao drugu javnu opomenu i crveni karton!

Pokušao je Klaudio Ranijeri izmenama da povuče ekipu i sačuva minilanu prednost, a taman kada se činilo da će "Lisice" još jednim minimalcem stići do nova tri boda usledila je šokantna završnica.

Sudija Džonatan Mos prvo je dosudio penal za Vest Hem u 83. minutu koji u gol pretvara Endi Kerol, a tri minuta kasnije Aron Kresvel postiže prelep pogodak i režira potpuni preokret.

Nova sporna odluka sudije Džonatana Mosa viđena je u 91. minutu meča kada je Robert Hut oboren u šesnaestercu Vest Hema na isti način kako je Rid fauliran kod dosuđenog penala za "Čekićare", ali ovoga puta glavni arbitar nije pokazao na belu tačku.

Kako bi kompenzovao sve sporne odluke na štetu Lestera Džonatan Mos dodeljuje penal Lesteru u četvrtom minutu nadoknade, a Leonardo Uljoa pogađa i postavlja konačan rezultat.

Na taj način Lester je prekinuo niz od pet uzastopnih pobeda a mora se priznati da će današnja utakmica biti upamćena po brojnim diskutabilnim odlukama glavnog arbitra koji je očito želeo da dospe u centar pažnje na negativan način.