PL - Sudija 'pogurao' Siti do vrha tabele!

• Autor: Vladimir Nestorović

• 12. januar 2014.

• 17:03

Kao što je i bilo očekivano, 'Građani' su se namučili na 'Sent Džejms Parku', ali su na kraju ipak stigli do veoma važne pobede, istina, uz pomoć arbitara. Konačan rezultat - 0:2.

Mančester Siti od starta je nametnuo svoj ritam i veoma rano došao do pogotka. Igrao se 8. minut, gol je postigao Edin Džeko, i to posle asistencije Aleksandra Kolarova. Nešto kasnije, u 15. minutu pokušao je i Negredo glavom, lopta je otišla malo iznad gola. Od ovog momenta 'Građani' se nesvesno povlače i ostavljaju više prostora domaćoj ekipi.

U 23. minutu Kabaj je ukrao loptu, pokušao da je proturi do Remija, ali je sudija opravdano dosudio ofsajd poziciju. Isti igrač preti i deset minuta kasnije iz mrtvog ugla, odličan pokušaj. Odmah u nastavku akcije Tiote veoma efektno trese mrežu, ali sudija pokazuje ofsajd poziciju, ali se čini da je u pitanju greška Majka Džonsa.

Do kraja poluvremena se nastavila inicijativa 'Svraka', ali bez učinka, na odmor se otišlo sa rezultatom 0:1, uz velike proteste Alana Pardjua i navijača Njukasla.

Još dve prilike propustio je Negredo na startu nastavka, a umesto Edina Džeka na teren je ušao Hesus Navas.

Joan Kabaj odlično je zapretio u 59. minutu, ali je na visini zadatka bio Džo Hart, od svega samo korner za 'Građane'. Odličnu priliku imao je i Loik Remi desetak minuta kasnije, našao se oči u oči sa Hartom, koji ponovo brani nemoguće i uspeva da sačuva svoju mrežu.

Uzvraća Siti, ponovo je u ulozi asistenta bio Kolarov, ali Nasri nije zatresao mrežu Krula. Pardju sve karte baca na napad, ulazi i Papis Sise umesto Anite u 73. minutu. Janga Mbiva imao je oštar start na Nasriju, a izgleda da ga je i povredio, sudija Džons mu je pokazao samo žuti karton.

Nasri je na nosilima iznet sa terena, a ušao je Džejms Milner. Do kraja meča beležimo pritisak 'Svraka', Siti preti iz kontre, a priliku da stavi tačku na ovu utakmicu nije iskoristio Fernandinjo, čiji udarac glavom pogađa prečku. Ipak, do drugog gola 'Građani stižu u 95. minutu, i to preko Alvara Negreda, čime su srušene nade domaćih da eventualno mogu do jednog boda.

Ovom pobedom, Siti se penje na prvo mesto, a Arsenal će u slučaju trijumfa nad Aston Vilom sutra moći da ih pretekne.