PL - Suarez čuva čast Liverpula

• 04. novembar 2012.

• 18:57

Mali derbi desetog kola engleske Premijer lige između Liverpula i Njukasla završen je bez pobednika. "Svrake" vodile golom Kabajea a Suarez sačuvao čast crvenih.

Pretposlednji meč desetog kola Premijer lige igran je na "Enfildu" gde je Liverpul dočekao ekipu Njukasla.

Prvi deo meča nije bio previše interesantan za gledanje a izostale su i konkretne prilike pred golom Krula i Džonsa.

Može se reći da je Liverpul imao blagu prednost u prvom poluvremenu i više prilika da ugrozi protivnika ali su izostala prava uzbuđenja.

Baš kada su navijači očekivali da će se na odmor otići bez golova Joan Kabaje iskoristio je jednu polušansu koja mu se ukazala i sa leve strane šesnaesterca Liverpula opalio po sredini gola Džonsa koji je loše reagovao pa je Njukasl poveo sa 0:1 u 43. minutu.

"Svrake" su do poluvremena sačuvale prednost a drugi deo meča doneo je ono što se očekivalo od duela dve kvalitetne ekipe kakve su Liverpul i Njukasl.

Redsi su sredinom drugog dela meča krenuli agresivnije ka golu Krula a nakon sjajnog pasa Hose Enrikea, Luis Suarez primirio je loptu ramenom, otresao Koloćinija sa leđa, predriblao holandskog čuvara mreže i poravnao na 1:1 u 67. minutu.

Od tog trenutnka rasplamsala se borba na obe strane a ni Njukasl nije bio bezazlen po gol domaćih no Džons je u dva, tri navrata bio na visini zadatka.

Suarez je blistao na današnjoj utakmici pa je svojim saigračima uspeo da stvori izgledne prilike ali su Sterling i Šelvi neshvatljivo bili neprecizni u dva navrata.

Pored toga, Urugvajac je u 83. minutu naterao Koloćinija na grub start pa je sudija pokazao Argentincu put u svlačionicu. Ipak, Liverpul nije materijalizovao prednost igrača više u poslednjih desetak minuta pa je do kraja ostalo 1:1.

Obema ekipama ovo je bio peti remi u sezoni a Njukasl je u boljoj poziciji pošto se nalazi na desetom mestu sa 14 bodova dok je Liverpul i dalje u donjem delu tabele sa 11 poena.