PL - Strašni Soton i Votford, nova glavobolja za "špijuna" Murinja, Lester slavio protiv desetorice!

U prva dva susreta videli smo remi Brajtona i Čelsija, kao i pobedu Aston Vile u Barnliju, više OVDE.

U terminu od 16h odigrana su još tri susreta, Njukasl je dočekao Lester, Sautempton ekipu Totenhema, dok je Votford ugostio "Vukove".

"Sveci" i "Stršljenovi" su dokazali da su u strašnoj formi, Murinjo je vezao i drugi meč bez trijumfa, dok je Lester pokazao da ume i bez Džejmija Vardija.

Sautempton - Totenhem 1:0 (1:0)

Fudbaleri Sautemptona su u sjajnoj formi, upisali su i treći trijumf u poslednja četiri susreta, ovoga puta su imali najteži zadatak, pred svojim navijačima su ugostili Totenhem i slavili.

Pripretili su gosti iz Londona na samom startu, tukao je Kejn, ali je Mekarti sjajno intervenisao.

Igrao se 17. minut kada su stigli do prednosti na sjajan način, Ings je prihvatio jednu dubinsku loptu Stivensa, majstorski je prebacio svog čuvara, izbio sam pred Gazanigu i lukavim udarcem ga naterao da vadi loptu iz mreže.

U finišu prvog dela igre je Ali pao u kaznenom prostoru rivala, usledila je VAR provera, nakon koje je doneta odluka da nema materijala za najstrožu kaznu.

Mogao je Armstrong da duplira prednost "Svetaca", ali je njegov pokušaj uspeo da ukroti Gazaniga.

Otišlo se sa 1:0 na odmor, na samom startu nastavka je ponovo VAR stupio na scenu, proveravao se potecijalni penal za Soton, ali je doneta odluka da nema materijala za kazneni udarac.

Kejn je u 74. minutu postigao pogodak, ali iz ofsajda, ispostavilo se da se i povredio, te je morao van terena, zamenio ga je Lamela.

Ubrzo nakon toga je Murinjo zaradio i žuti karton kraj aut linije, zato što je prišao klupi rivala. Na usporenom snimku se moglo videti da je pokušao da pročita beleške jednog od trenera Sautemtpona.

Dominirali su gosti do kraja, ali je mreža Sautemptona ostala netaknuta.

Votford - Vulverhempton 2:1 (1:0)

Poput Sautemptona i Votford je upisao treći trijumf u poslednja četiri susreta, slavili su pred svojim navijačima protiv Vulverhemptona.

Poveli su u 30. minutu, Ismaila Sar je progirao Delofeua u kaznenom prostoru rivala, bivši fudbaler Barse je veoma preciznim udarcem savladao Patrisija za 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon samo četiri minuta igre u nastavku "Stršljenovi" duplirali prednost.

Delofeu pronalazi Dukurea u kaznenom prostoru gostiju, ovaj se namešta na udarac i šalje projektil u mrežu "Vukova" za 2:0.

Uzvratili su Vulvsi u 60. minutu, Neto je tukao sa ivice kaznenog prostora, lopta je pogodila jednog od defanzivaca Votforda i prevarila Fostera za 2:1.

Nekih 10ak minuta kasnije novi problem za domaćina, Kabasele je oborio Žotu kao poslednji igrač odbrane, sudija mu je pokazao crveni karton i put u svlačionicu.

Gosti su do kraja uspeli da stvore samo jednu izglednu šansu, kada je pokušaj Doertija uspeo da ukroti Foster.

Njukasl - Lester 0:3 (0:2)

Druga vezana pobeda "Lisica" bez Vardija.

Slavili su relativno lako na "Sent Džejms Parku".

"Svrake" je načeo bivši igrač Ajoze Perez u 36. minutu, nakon greške odbrane domaćeg sastava.

Samo tri minuta kasnije, Perez odlaže loptu do Medisona, ovaj maestralno šutira sa ivice kaznenog prostora i matira Dubravku za 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, Njukasl je u finišu prvog dela imao dve povrede, van terena su morali Viljems i Mankilju, Brus je u igru poslao Jedlina i Krafta.

Nova povreda, van terena je na startu drugog dela morao Šelvi, ušao je Longstaf, da bi u 51. minutu povredu doživeo i Šer, te je domaćin ostao sa desetoricom.

To su gosti iskoristili da rutinski privedu meč kraju, pobedu je u 87. minutu overio Čuduri na asistenciju Ndidija.