PL: Spuštena zavesa, Liverpul u Ligi šampiona, Svonsi u Čempionšipu, oprostili se Venger i Kerik, "stotka" šampiona, Salah u istoriji (PREGLED)

• 13. maj 2018.

• 17:58

Odigrani su svi mečevi poslednjeg kola za sezonu 2017/18, ovo su rezultati.

Liverpul je slavio na "Enfildu" protiv ekipe Brajtona sa 4:0 (2:0).

Poveli su "Redsi" u 26. minutu, strelac je bio Mohamed Salah. Bio je to istorijski trenutak, više o tome OVDE.

Liverpul je bio daleko bolji rival, pravo je čudo kako u narednih 10ak minuta nisu postigli još makar jedan gol, a onda je Dejan Lovren u 40. minutu susreta naterao Rajana da ponovo vadi loptu iz mreže, nakon asistencije Robertsona, 2:0 za četu Jirgena Klopa.

U nastavku, u 53. minutu susreta, Dominik Solanke postiže svoj prvi gol u dresu Liverpula, na asistenciju Moa Salaha.

U nastavku je opao tempo, a konačan rezultat je postavio Endi Robertson.

U susretu od velikog značaja za "Redse", Njukasl je potpuno iznenadio i savladao Čelsi sa čak 3:0 (1:0).

Poveli su domaći u 21. minutu, strelac je bio Dvajt Gejl.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon nekih 15ak minuta igre u nastavku Ajoze Perez povisio na 2:0, na asistenciju Šelvija.

Samo pet minuta kasnije, Španac postiže i svoj drugi gol na susretu, ovoga puta na asistenciju Ležena i tako postavlja konačan rezultat.

Ludnica je bila na "Vembliju", u meču bez takmičarskog značaja Totenhem je savladao Lester sa čak 5:4 (1:2).

Poveli su gosti u četvrtom minutu preko Vardija, da bi tri minuta kasnije Hari Kejn poravnao rezultat.

Ipak, već u 16. minutu Marez postiže gol i vraća prednost Lesteru.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon dva minuta igre u nastavku Iheanačo povisio na 1:3.

Usledila je velika inicijativa Sparsa i preokret, najpre su već u 49. minutu smanjili na 2:3 preko Lamele, da bi Fuks u 53. minutu postigao autogol za 3:3.

"Pevci" do preokreta dolaze na isteku jednog časa igre, drugi gol na utakmici postigao je Lamela, ponovo na asistenciju Vokera-Pitersa.

Vardi poravnava u 73. minutu, ponovo na asistenciju Mareza, ali prednost Totenhemu već u 76. minutu vraća Hari Kejn svojim drugim pogotkom.

Svonsi je u poslednjem kolu morao da demolira Stouk, a da pritom Sautempton doživi poraz protiv Sitija, kako bi opstali u ligi jer su imali tri boda manje i za devet golova slabiju gol razliku od "Svetaca", ali nisu uspeli u nameri, čak su doživeli i poraz od Stouka na "Libertiju" sa 1:2 (1:2) i zajedno sa "Grnčarima" i VBA će u niži rang.

Poveli su "Labudovi" u 14. minutu preko Endija Kinga, ali je već u 31. minutu prežaljeni Stouk poravnao preko Ndiajea.

U 41. minutu preokret, Stouk dolazi do vođstva preko Pitera Krauča.

U nastavku je nakon 10ak minuta igre i Šaćiri imao šansu da postigne gol, ali nije uspeo da savlada Fabijanskog sa bele tačke.

Majkl Kerik Mancester junajted

Mančester Junajted je savladao Votford sa 1:0 (1:0).

Jedini gol na susretu postigao je Markus Rašford u 34. minutu susreta, pa je tako mladi Englez uveličao oproštaj Majkla Kerika, koji se povukao iz aktivnog igranja fudbala.

Vest Hem je slavio u poslednjem kolu protiv Evertona sa 3:1 (1:0).

Lancini je na asistenciju Arnautovića pogodio u 39. minutu, da bi u 63. minutu upravo momak srpskog porekla povisio prednost "Čekićara".

Everton je smanjio preko Nijasa u 75. minutu, ali je Lancini drugim golom u 82. minutu overio pobedu Vest Hema.

Venger Arsenal

Na oproštaju Arsena Vengera od klube Arsenala, ekipa iz Severnog Londona slavila je u Hadersfildu sa 0:1 (0:1).

Gol odluke postigao je Obamejang u 38. minutu susreta.

Kako se Venger oprostio od voljenog Arsenala, pogledajte OVDE.

Gvardiola

Šampion je uspeo da dođe do "magičnih" 100 bodova, kako su u poslednjem kolu slavili na "Sent Merisu" sa 0:1 (0:0).

Gol za istoriju postigao je Gabrijel Žesus u četvrtom minutu nadoknade, pa je tako Mančester Siti osvojio okruglo 100 bodova u PL ove sezone.

U ostalim susretima poslednjeg kola, Kristal Palas je savladao VBA sa 2:0 (0:0), golove su postigli Zaha i Van Anholt. dok je Bornmut savladao Barnli sa 1:2 (1:0), pobedu je "Trešnjicama" u četvrtom minutu nadoknade doneo Kalum Vilson.