• 14. decembar 2016.

• 22:53

Gradski rivali iz Mančestera upisali su pobede u okviru 16. kola engleske Premijer lige, a ubedljive pobede večeras su ostvarili Totenhem i Vest Bromvič Albion.

Taman što su prekinuli niz od tri uzastopna remija trijumfom u derbiju sa Totenhemom fudbaleri Mančester Junajteda ponovo su hodali po ivici ali ih je spasao Zlatan Ibrahimović.

Junajted je večeras kao gost uspeo da savlada Kristal Palas rezultatom 2:1 (1:0) i ponese sva tri boda sa "Selharst Parka", iako je na dva minuta pre kraja domaćin imao rezultat koji mu je garantovao bod.

Golove pogledajte OVDE!

Vodeći pogodak za Mančester Junajted postigao je Pol Pogba posle prekida u drugom minutu nadokande vremena u prvom poluvremenu, a mora se priznati da će o golu francuskog internacionalca biti dosta polemike.

Zlatan Ibrahimović najverovatnije je dodao loptu rukom, a sporno je i to što je Francuz bio u ofsajd poziciji u tom trenutku pa se može reći da je Kristal Palas oštećen od strane arbitara.

Domaći su uspeli da stignu do izjednačenja sredinom drugog poluvremena i to posle fantastične akcije kojom su izbacili kompletnu odbranu Junajteda. Egzekutor je bio Džejms Mekartur koji je tako stigao do šestog gola u sezoni.

Činilo se da će Junajted ponovo ostati bez čitavog plena ali je osovina Pogba - Ibrahimović ponovo proradila i donela "Crvenim Đavolima" sedmi ovosezonski trijumf u Premijer ligi.

Sudija je u drugom poluvremenu napravio sijaset grešaka na štetu obe ekipe, verovatno je više oštećen Junajted, ali je na kraju Zlatan Ibrahimović svojim devetim golom u sezoni doneo važna tri boda gostima.

Britain Soccer League Cup

Mančester Siti prekinuo mini seriju od dva uzastopna poraza u susretu sa Votfordom. "Građani" su na domaćem terenu slavili sa 2:0 (1:0) golovima Pabla Zabalete i Davida Silve i tako stigli do desete pobede u Premijer ligi.

Ekipa Pepa Gvardiole imala je minimalnu prednost od 33. minuta i gola Pabla Zabalete koji se pojavio iz drugog plana i iskoristio centaršut Kevina De Brujnea.

Tačku na trijumf Mančester Sitija stavio je David Silva u 86. minutu na asistenciju Rahima Sterlinga, a treba napomenuti da "Građani" ni večeras nisu igrali u najačem sastavu pošto su meč sa Votfordom preskočili suspendovani Serhio Aguero i Fernandinjo, ali i povređeni Vensan Kompani.

Srpski internacionalac Aleksandar Kolarov proveo je na terenu svih devedeset minuta.

Totenhem je nastavio da igra po sistemu toplo-hladno. Oni su danas na svom "Lejnu" uspeli da savladaju Hal sa veoma ubedljivih 3:0 i da tako ostanu na deset bodova zaostatka u odnosu na prvoplasirani Čelsi.

Već u 14. minutu "Pevci" su stigli do vođstva, Rouz je dobio sjajnu loptu na levoj strani, odmah je uposlio Eriksena koji je siguran, 1:0.

Do kraja prvog poluvremena Dele Ali je imao dobru priliku da poveća na 2:0, ali se to nije desilo u prvih 45 minuta, već su navijači Totenhema na drugi gol čekali sve do 63. minuta kada je Eriksen postigao i svoj drugi gol danas.

Sada je gol stigao sa desne strane, Voker je odlično prodirao i uposlio Eriksena koji sa metar ubacuje loptu u mrežu za 2:0.

Do kraja rutinska igra Totenhema, a uspeli su da postignu i još jedan gol u kojem je ponovo učestvovao Eriksen. Danac je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara, golman je odbio loptu do stative, kasnije se ona odbila Vanijami kome nije bilo teško da postavi konačan rezultat od 3:0.

Na utakmici Stouk - Sautempton nije bilo golova. Marko Arnautović je pocrveneo u 23. minutu zbog pogibeljnog starta, a srpski internacionalac Dušan Tadić ušao je u igru u 66. minutu.

Utakmica Vest Bromvič - Svonsi ostaće upamćena po tome što je domaći sastav slavio rezultatom 3:1 (0:0) a sva tri gola za "Vrećice" postigao je Hose Salomon Rondon u razmaku od 13 minuta.

Venecuelancu je za rukom pošlo nešto što u fudbalu ne viđamo često, da postigne het-trik a da pritom sva tri gola postigne glavom. Utešni pogodak za "Labudove" postigao je Vejn Ratlidž.