nedelja 29.04.2018.
16:34

Još uvek aktuelni šampion Rusije preuzeo je drugo mesto na tabeli nakon trijumfa nad Amkarom. Od CSKA zavisi hoće li tu ostati po završetku 28. kola.

Epa/Maxim Shipenkov

Šampionske ambicije moskovskog Spartaka srušene su nakon dva vezana poraza u finišu sezone, a iz istog razloga će branilac titule u poslednja dva kola voditi veliku borbu za mesto koje vodi u grupnu fazu Lige šampiona.

Spartak je danas kao gost savladao Amkar u Permu rezultatom 2:0 (1:0) tako da je bar na kratko preuzeo drugu poziciju na tabeli.

Salvatore Boketi doveo je goste u vođstvo već u osmom minutu utakmice, a Sofijan Hani overio je trijumf Spartaka devet minuta pre kraja meča.

Srpski internacionalac Nikola Maksimović zamenjen je u poluvremenu, dok je Marko Petković trijumf Spartaka gledao sa klupe za rezerve.

Bivši fudbaler Partizana Aleksandar Miljković odigrao je svih 90 minuta u poraženom timu.

Spartak posle dva vezana poraza ne drži sudbinu u svojim rukama ali se nada remiju u Sankt Peterburgu gde se danas u derbiju kola sastaju Zenit i CSKA.