PL - Siti zaigrao u drugom poluvremenu, Sterlingova simultanka za "plus 4"!

subota 09.03.2019.
20:21

"Građanima" bilo dovoljno tek 45 minuta na Etihadu.

EPA-EFE/Phillip Richards

Fudbaleri Mančester sitija opravdali su ulogu favorita i savladali Votford na svom terenu sa 3:1 u 30. kolu engleske Premijer lige.

Krenula je domaća ekipa veoma ofanzivno do samog starta, a do prvog gola mogao je Silva koji je za dlaku promašio gol glavom.

Odličnu priliku propustio je i Aguero, ali sve je na naplatu stiglo u drugom poluvremenu.

U uvodnim trenucima drugog dela meča, Rahim Sterling je doveo svoj tim u vođstvo uz malo sreće.

Na drugi pogodak navijači domaće ekipe čekali su tek pet minuta, ponovo je Sterling iskoristio svoju priliku i po drugi put savladao Fostera.

Votford je u 66. minutu uspeo da stigne do pogotka preko Đerara Delofeua, ali to nije moglo da odvede meč u dramatičan finiš pošto su "Građani" rutinski priveli utakmicu kraju.

31 Komentara

_mladen_
Sunday, 10.03.2019
11:54

Neverovatno kako Liverpul guraju sudije...

RokerSantaKruz
00:20

Ocigledaj ofsajd kod prvog gola. Izuzev toga, zasluzena pobjeda, mljeli su ih 85 minuta, 2-3 razlike je najrealnije, mada ostaje gorak ukus zbog te situacije.

dejannk
18:38

Naucite pravila fudbala, go je priznat zato sto je prvo vodtfordov igrac igrao loptom pa se ona odbila o sterlingu i usla u mrezu tako da u tom slucaju nije ofsajd

22:24

Prvi gol je sramotno priznat,bas sam razmisljao i JEDINA varijanta kako bi gol bio priznat jeste da je sudija smatrao da Aguero nije hteo da doda loptu,nego da se odbila od njega,ali isto tako,Sterling je u ofsajdu i to sa namerom je tamo,ne znam,mozda postoji neko pravilo,mada ga ja ne vidim ovde.

äxwell
09:32

Stvarno bi volio vidjeti izjavu sudije zbog cega je ponistio odlicnu odluku linijskog! Bukvalno nema izgovora..Skandalozna odluka o kojoj se sigurno nece pricati..

18:48

Takodje,jer cak i da je sudija hteo da pomogne Sitiju,neverujem da bi to uradio u 45 minutu,jos da se ovako bruka,nego bi pomogao u fazon 80+ ako bas zatreba,tako da verujem da je on stvarno verovao da je ok gol,ali me zanima,zasto je to verovao.

IIIPlava Horda GGMU?
22:24

Prvo gol iz nedozvoljene pozicije? Sudije da nisu ovoliko gurale City i Liverpul sad bi smo imali ludilo u borbi za titulu.

22:08

Prvi gol uz malo srece i vise ofsajda, ali Boze moj.

stfmcfc
21:50
äxwell
09:36

Rutina je bila posle prvog gola..To stoji..Al posle prvog gola!

mrancic
21:48

Čist ofsajd prvi gol.

Paklena pomorandza
21:47

Jest da sam navijac Junajteda i da ne volim Liverpul i Siti ali to nije opravdanje da covek bude neobjektivan i slep ri oci.Kako pokradose Wotforda i tako pogurali Siti je prosto nevjerovatno.Ili drugim recima sramota!

Red blood
10:02

Mislim da bi Siti i bez toga resio mec pre ili kasnije.
Velika vecina timova izadje pred Siti bez i najmanje zelje i ideje da ih ugroze.
A niko nije uspeo da ih bunkerom sprece da postignu gol.
Ali cisto da se negde jos jednom naglasi da su price da se Liverpul gura od strane sudija neosnovane.
Jednostavno engleske sudije su kriminal.
I daleko manja je sansa da ostete Liverpul i Siti,jer protivnicki timovi ni ne dolaze u situaciju da im se svira penal,ili da postignu gol iz ofsajda,kad ni ne stvore polupriliku.

12:10

Dobro,nije bas da su ih pokrali,jer sem tog prvog gola,je sudjenje bilo odlicno,a isto tako i da je sudija bio tu da pomogne Sitiju,neverujem da bi se brukao sa ovakvom odlukom u 45 minutu utakmice,nego bi pustio do kraja,pa mozda tamo negde 80+ im pomogao,ako treba.

RockyMan
21:29

Ofsajd je čist, nisam očekivao da će sudija da preinači odluku linijskog, od tog trenutka Votford pada i utakmica je rutinski privedena kraju. Sada čekamo Burnli magic sutra.

äxwell
21:28

Da dopisem ja kada autor nece. Prvi gol je bio presmjesan! Em ofsajd em igranje rukom, i to je linijski vidio, podigao zastavicu a sudija ipak dosudio gol.. Do toga momenta Watford se odlicno drzao, Siti bio previse predvidljiv ali ovaj gol ih je slomio i odlucio utakmicu..Cestitke Sitiju na novoj tituli..Sigurno je velika satisfakcija kad ju na ovaj nacin osvojis..Fudbal je opet izgubio..

Red blood
10:03

Nije fudbal nista izgubio,niti ce izgubiti sve i da Siti uzme titulu.
U ovom momentu je zasluzuju podjednako kao i Liverpul.
A ima jos 8 utakmica pred njima,gust raspored..Liverpul nije otpisan.

jack wilshere
10:33

Ajd ti meni objasni kakva je razlika između ovoga i toga sto ste vi Bornmut oba puta naceli iz ofsajda pa ih onda natrpali? Sve apsolutno isto, govorio si sta ima veze ako je prvi go iz ofsajda, svakako bi pobijedili... Ajd molim te da mi objasnis razliku između ovih situacija..

dejannk
21:27

Svaka cast sudiji sto je primjetio da je prvo igrao votfordov igrac pa tek onda sterling kod prvog kola. Dosta sudija ovo ne bi vidjelo, mozda ima nade za ove engleske sudije uz malo pomoci vara :p

äxwell
09:35

Janmat nije mogao vidjeti da li je ovaj u ofsajdu..Pokusao je presjeci loptu igracu koji je bio metar u ofsajdu...! I jos na to Aguero asistira rukom..ahhahahahah

Marcos Alonso
13:52

Sterling se aktivirao iz ofsajda,sto je cist ofsajd jer je direktno uticao na odluku defanzivca
Da je ovaj lagano odnio loptu pa tek onda pogrijesio bio bi cist gol,ovako pod pritiskom Sterlinga je uklizao i od Sterlinga (koji se aktivirao iz ofsajda) se lopta odbila u gol,sto je cist ofsajd ponavljam

Садио Ма(ли)не
21:27

Tačno se vidi da sudije guraju Liverpul da osvoji PL.

Wizard08
21:25

Zasto delofeu i troj dini nisu bili u prvoj?

krsta94
21:24

Opasno igra ovaj City,svaka utakmica bar jedan sumnjiv gol.I posle nas guraju a njih ne.Plastikaneri

BlueMoon
12:10

Cekao sam navijace Liverpula.Sto vise komentarisete sudijske odluke vise se blamirate,da nije gresaka u vasu korist ko zna gdje bi bili sada.Pa prosle godine ste dosli do finala LS zbog gresaka sudija i to onih "najboljih" poput Briha.