subota 22.02.2020.
20:21

"Građani" bolji od "lisica".

EPA-EFE/TIM KEETON

Siti slavio na "King Pauer" stadionu minimalnim rezultatom i pobegao Lesteru na sedam bodova (1:0).

Vardi je u prvih deset minuta imao odličnu priliku, ali šut Engleza ipak završava na stativi. Minut posle toga Marez pokušava, ali Šmajhel oprezan.

Gundogan je takođe probao u prvom delu igre, Medison pokušava sa druge strane, ali bez promene rezultata. Aguero stiže do pogotka u samoj završnici, ali je gol Argentinca ubrzo i poništen zbog ofsajda.

U nastavku Siti preuzima inicijativu. De Brujne je pokušao, ali Šmajhel drži Lester u igri. Danac je bio perfektan i pred najtežim ispitom, u 62. minutu brani Aguerov šut sa penala.

Na drugoj strani Vardi i Pererira su imali dobre šanse, ali bez promene rezultata.

Konačno gol dobijamo u 80. minutu. Rijadu Marezu je dato previše slobodnog prostora, Alžirac upošljava rezervistu Žezusa. Brazilac siguran 1:0!

Bernardo Silva pokušava u nastavku da iskoristi grešku Šmajhela, ali šut Portugalca ide pored gola.