PL - Siti slavio, Kolarov postigao gol!

• Autor: Janko Glavonjić

• 01. januar 2014.

• 15:47

U prvom meču Premijer lige u novoj 2014. godini, Siti je na gostovanju savladao Svonsi rezultatom 2:3 (1:1). Strelac jednog gola za "Građane" bio je Aleksandar Kolarov.

Prvi šut na meču uputio je Džeko u trećem minutu, posle ubacivanja Negreda sa desne strane. Ipak, nije bilo opasnosti za Tremela, lopta je otišla pored stative.

Samo dva minuta kasnije, Boni je sa preko 25 metara šutirao oštro po zemlji i dobro uplašio Harta. Ipak, i njegov šut je završio pored gola.

U 8. minutu, Pablo Hernandez je bez kontakta protivnika povredio zadnju ložu i morao da napusti igru. Novi problem za Laudrupa, lista povređenih igrača Svonsija se produžava. Umesto njega ušao je Lama.

U 14. minutu, Siti je poveo golom Fernandinja. Posle kornera koji je izveo Siti, odbrana Svonsija je uspela da izbaci loptu, ali samo do ivice šesnaesterca. Na nju je natrčao Fernandinjo i snažno šutirao po zemlji. Lopta je prošla kroz "šumu nogu" i završila u mreži Svonsija.

U 24. minutu kontra Svonsija završila se velikom šansom. De Guzman je posle sjajnog dodavanja u prazan prostor Lame došao u poziciju da sa 16 metara uputi udarac, ali je to uradio jako loše, pravo u Harta.

U 30. minutu Džeko je podsetio na svoje dane u Volfsburgu kada je postizao spektakularne golove sjajnim volej udarcem, ali je lopta posle odbitka završila u korneru.

U 44. minutu, Šelvi i Boni su razmenili dupli pas, a lepu akciju je završio Boni ponovo moćnim šutem po zemlji, koji je završio pored desne stative kao i na samom početku meča. Odmah je stigao odgovor Sitija, centaršut sa desne strane završio je na nozi Nasrija koji je uhvatio sjajan volej, ali je lopta otišla pored gola.

Drugi minut nadoknade i - treća sreća za Bonija! Snažni napadač Svonsija iskoristio je sjajnim utrčavanjem centaršut De Guzmana i preciznim udarcem glavom poslao loptu u mrežu. Međutim, na usporenom snimku se videlo da je Boni bio u ofsajdu. Podsetimo, protiv Liverpula je linijski sudija načinio grešku u korist Sitija, kada je dosudio ofsajd u kontri Liverpula, ali sada nije podigao zastavicu i tako oštetio Siti.

U 52. minutu Negredo je imao prvu priliku u drugom poluvremenu. Čiko Flores ga nije dobro zagradio, njegov sunarodnik došao je do lopte i uputio udarac ka golu, ali je Tremel lako odbranio.

U 58. minutu Siti je ponovo poveo. Zabaleta je sjajno probio po desnoj strani, uputio centaršut, odbrana Svonsija je uspela da izbaci loptu, ali samo do ivice šesnaesterca, kao kada su primili prvi gol. Posle još nekoliko odbitaka, lopta je došla do Turea, koji je ciljao donji desni ugao Tremelovog gola. Lopta je pogodila Vilijamsa koji je pokušao da izblokira šut, prevarila Tremela i završila u mreži.

Igrao se 66. minut kada je Siti postigao i treći pogodak. Kontra-napad predvodio je Kolarov, uputio je šut desnom nogom sa ivice šesnaesterca. Čiko je bio blizu i zakačio loptu, ona je promenila pravac i ponovo prevarila Tremela koji je možda mogao i bolje da reaguje.

Neverovatno, ali sva tri gola Sitija postignuta su nesrećno po Svonsi, lopta je prolazila kroz noge njihovim odbrambenim igračima koji su pokušavali da izblokiraju udarac.

U 72. minutu danas odlični Boni mogao je da postigne svoj drugi gol na meču. Posle sjajne solo akcije ponovo je izuzetno precizno šutirao, pod samu prečku. Ipak, Džo Hart i na ovom meču je opravdao poverenje Pelegrinija i fantastičnom paradom odbranio udarac.

U prvom minutu nadoknade Boni je ipak došao do svog drugog gola. Pocuelo je odložio loptu korpulentnom napadaču, on se oslobodio dvojice igrača Sitija koji su ga napali, i uputio još jedan sjajan šut ka golu Harta sa preko 20 metara. U maniru vrhunskih centarfora koji su igrali krajem prošlog veka, Boni je šutnuo spoljašnji velš, lopta je bežala od Harta i završila u donjem levom uglu Sitijevog gola.

Ipak, nije bilo vremena da Svonsi stvori još neku priliku i Siti je pobedio. "Građani" su tako zaseli na čelo Premijer lige, a da bi tu i ostali, potrebno je da Kardif iznenadi Arsenal na Emiratima.