PL - Siti "skinuo mrak" na "Emirejtsu"

• 13. januar 2013.

• 18:57

Fudbaleri Mančester Sitija uspeli su da savladaju Arsenal u Londonu posle 37 godina "posta" ali derbi 22. kola Premijer lige nije doneo očekivana uzbuđenja pre svega zbog ranog isključenja koje je zaradio Loran Košćelni.

Poslednji meč 22. kola Premijer lige nije doneo ni deo uzbuđenja koje smo tokom dana imali prilike da vidimo na "Old Trafordu".

Ono što se iz duela Arsenala i Mančester Sitija može izvući kao najvažnije jeste da su "Građani" nakon 37 godina prvi put savladali ekipu Arsenala u Londonu.

Meč je, čini se, rešen već u desetom minutu kada je Loran Košćelni obgrlio Edina Džeka u šesnaestercu što je arbitar Majk Din kaznio crvenim kartonom i kaznenim udarcem koji je izveo Bosanac ali je Šćešnji odbranio njegov udarac.

Ipak, Sitiju je trebalo samo deset minuta da iskoristi brojčanu prednost pošto je Džejms Milner na sjajnu asistenciju Karlosa Teveza pogodio mrežu poljskog golmana.

Već u 32. minutu usledila je nova demonstracija nadmoći gostiju koji preko Džeka dolaze do prednosti od 2:0 a ispostavilo se da je to bio i konačan rezutlat meča. (Golove pogledajte OVDE!)

Drugo poluvreme obeležio je mali broj stopostotnih prilika i veliki broj javnih opomena. Din je u drugom poluvremenu pokazao pet žutih ali i još jedan crveni karton.

Isključenje je u 75. minutu zaslužio Vensan Kompani nakon starta sa dve noge na Vilširu.

Matija Nastasić odigrao je svih 90 minuta a Aleksandar Kolarov se nakon povrede vratio u tim ali je u igri proveo samo dva minuta.

Siti se nakon trijumfa u Londonu vratio na sedam bodova zaostatka za Junajtedom a Arsenal ostaje šesti na tabeli.