subota 31.08.2019.
17:59

Ubedljiva pobeda "Građana", po tri boda upisale i ekipe Kristal Palasa, Lestera i Vest Hema.

EPA-EFE/NIGEL RODDIS

Čelsi je dočekao ekipu Šefild junajteda u četvrtom kolu Premijer lige, vodili su sa 2:0, na kraju će morati da se zadovolje bodom, nakon 90 minuta igre na "Bridžu" bilo je 2:2 (2:0).

Poveli su "Plavci" preko Abrahama u 19. minutu, da bi isti fudbaler dokazao da je u sjajnoj formi 20ak minuta kasnije, kada je postigao svoj četvrti pogodak na poslednja dva susreta.

On je tako postao prvi Englez posle Frenka Lamparda, koji je na dva vezana susreta postigao najmanje po dva pogotka.

Ipak, gosti uspevaju da se vrate u igri na samom startu drugog poluvremena, Robinson je bio strelac, 2:1.

A onda, 90. minut, nespretna reakcija Zume, u pokušaju da izbije loptu nakon opasnog centaršuta, loše ju je zahvatio i poslao iza leđa svog golmana za 2:2.

Golove pogledajte OVDE.

Siti je bio ubedljiv kod kuće protiv Brajtona, slavili su puleni Pepa Gvardiole sa 4:0 (2:0).

Poveli su već u drugom minutu, strelac je bio Kevin De Brujne.

U 35. minutu su doživeli peh, zbog povrede kolena je na nosilima teren morao da napusti Ejmerik Laport.

Ipak, to ih nije omelo, u 42. minutu Aguero postiže pogodak za 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon 10 minuta igre u nastavku Argentinac postigao i svoj drugi pogodak, 3:0 za Siti.

Nisu se tu zaustaviil, igrao se 79. minut kada je na asistenciju sjajnog Aguera, Bernardo Silva postavio konačan rezultat susreta.

Kristal Palas je kod kuće bio bolji od Aston Vile, slavili su sa 1:0 (0:0).

Ključni detalj dogodio se nakon 10ak minuta igre u drugom delu, kada je Egipćanin Trezege zaradio drugi žuti karton, Vila je ostala sa igračem manje.

To su "Orlovi" iskoristili u 73. minutu, kada je novi gol postigao Džordan Aju.

Lester je kod kuće bio bolji od Brajtona sa 3:1 (2:1).

Poveli su preko Vardija u 12. minutu, da bi samo tri minuta kasnije gosti poravnali preko Vilsona.

Igrao se 41. minut kada je Tilemans vratio prednost "Lisicama" i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Pobedu ekipe Brendana Rodžersa overio je Vardi svojim drugim golom, u 73. minutu utakmice.

Slavio je i Vest Hem, bili su kod kuće bolji od Noriča sa 2:0 (1:0).

Sebastijan Aler je još jednom pokazao da će biti sjajno pojačanje, bivši igrač Frankfurta je u minulom kolu bio dvostruki strelac, sada je u 24. minutu doneo prednost "Čekićarima".

Sa 1:0 se otišlo na odmor, da bi nakon 10ak minuta igre u nastavku Jarmolenko postigao vrlo efektan pogodak, Vest Hem je stekao lepu prednosti.

"Kanarinci" nisu uspeli da odgovore, nova pobeda ekipe Manuela Pelegrinija, koja igra sve bolje.

Njukasl je dočekao Votford, pobednika nije bilo, meč je okončan sa 1:1 (1:1).

Poveli su "Stršljenovi" u drugom minutu, strelac je bio Hjuz.

Ipak, igrao se 41. minut, kada je Njukasl u igru vratio Fabijan Šer.