• 27. april 2014.

• 15:00

Današnji program u Premijer ligi počeo je ubedljivom pobedom Sanderlenda u duelu sa jednim od direktnih rivala u borbi za opstanak, ekipom Kardifa.

Ekipa Sanderlenda sve je bliža opstanku u Premijer ligi! Posle iznenađujućeg remija protiv Mančester Sitija i još više iznenađujuće pobede nad Čelsijem u prošlom kolu, ovaj tim je uspon forme potvrdio i danas u duelu sa ekipom Kardifa.

Ekipa Gustava Pojeta trijumfovala je veoma ubedljivo, rezultatom 4:0 i tako ostavila današnjeg rivala na poslednjem mestu na tabeli.

Trijumf domaćih najhavio je Konor Vikam, koji je u 26. minutu postigao vodeći gol posle kornera, a ključni detalj dogodio se u samom finišu prvog dela igre.

Naime, domaći su iznudili jedanaesterac uz direktan crveni karton za Huana Kalu. Borini je precizan sa bele tačke i na poluvreme se odlazi vođstvom domaćih od 2:0.

U nastavku, Sanderlnd sa igračem više postiže još dva pogotka.

Prvi u 76. minutu posle sjajne akcije, kada je Borini asistirao, a Đakerini pogodio za 3:0, a u samom finišu Đakerini asistira Vikamu za konačnih 4:0.

Sanderlend sada ima 32 boda i nalazi se izvan zone ispadanja, ali će borba za opstanak i dalje biti veoma uzbudljiva u samom finišu sezone.