PL - Šampionu nisu prijale "Karamele", Sparsi u seriji, Arsenal tone

• 01. decembar 2012.

• 18:00

Odigrano je još šest utakmica subotnjeg dela programa u PL. Branilac trofeja remizirao sa Evrtonom, Miću srušio "Tobdžije", Sparsi i Redsi slavili.

PL - Šampionu nisu prijale
Interesantni mečevi viđeni su tokom popodneva na stadionima u Premijer ligi. Najveće iznenađenje priredili su fudbaleri Svonsija koji su golovima Mićua u samoj završnici meča odneli čitav plen sa "Emirejtsa".

Totenhem je bio najefikasniji i sa tri pogotka utišao "Krejven Kotidž". Golove za Sparse postigli su Sandro i dva Defo pa je ekipa Andrea Viljaša Boaša upisala i treći uzastopni trijumf.

Aktuelni šampion nije bio kadar da savlada Everton na "Itihedu" pošto je Maruan Felaini doveo goste u vođstvo u 33. minutu a Karlos Tevez je deset minuta kasnije iz penala poravnao na 1:1.

Aleksandar Kolarov povredio se početkom utakmice pa je Zabaleta u sedmom minutu zamenio srpskog internacionalca. Ekipa Roberta Manćinija remijem je dala Junajtedu priliku da se odmakne na tri poena razlike ukoliko večeras savlada Reding.

Meč na "Enfildu" obeležila je pobeda Liverpula nad Sautemptonom i povratak Lukaša Leive na teren nakon dugog perioda odsustva.

Pobedonosni pogodak za Liverpul bio je delo Danijela Agera. Redsi su bili mnogo bolji i mogli do mnogo ubedljivije pobede ali su Suarez i drugari previše promašivali.

Stouk je iznenadio Vest Bromvič Albion koji nije uspeo da iskoristi kiks Čelsija na "Apton Parku" pa su "Vrećice" ostale na četvrtom mestu koje dele sa ekipom Totenhema.

Hari Rednap nije uspeo da ostvari prvu pobedu kao menadžer Kvins Park Rendžersa ali su "Policajci" uspeli da osvoje bod protiv ekipe Aston Vile.

Do kraja dana na programu je još duel Redinga i Mančester Junajteda koji bi mogao da posluži "Đavolima" za beg gradskom rivalu.