PL - Šampion konačno pravi, proradili i Redsi, Čelsi u "kanalu"

• 17. novembar 2012.

• 17:57

Odigrano je još šest mečeva 12. kola engleske PL. Branilac trofeja častio Vilu "petardom", Liverpul konačno pravi na "Enfildu" a Vest Bromvič priredio iznenađenje kola savladavši klupskog šampiona Evrope.

Sjajan fudbal sa puno golova još jednom su priredili premijerligaši. Mančester Siti je konačno pokazao ono što se očekuje od šampiona Premijer lige pošto je na svom terenu "samleo" ekipu Aston Vile.

"Građani" su "petardom" ispratili goste sa "Itiheda" a pogotke za Siti postigli su Silva, Aguero (dva) i Tevez (dva).

I Liverpul je prvi put od početka sezone pokazao kako treba da igra jedan od najtrofejnijih klubova Evrope. Ponovo je blistao sjajni Suarez sa dva pogotka a treći je bio delo Hose Enrikea pa je Vigan ispraćen sa tri pogotka u mreži.

Iznenađenje kola napravila je ekipa Vest Bromvič Albiona koja je na svom terenu savladala šampiona Evrope.

"Vrećice" su došle do vođstva u 10. minutu meča a Eden Azar je glavom izjednačio na 1:1.

Početkom drugog poluvremena Odemvinge je doveo Vest Brom u vođstvo a onda je usledila totalna ofanziva "Plavaca" u kojoj je najveći tragičar bio Staridž a junak meča golman Mil.

U dva navrata Staridž je imao stopostotne prilike ali je jednom bio zaustavljen sjajnom intervencijom golmana domaćih dok je drugi put poslao loptu pored gola.

Tako je Di Mateov tim nastavio da posrće pa nakon 12 odigranih kola polako počinje da zaostaje za dvojcem iz Mančestera.

Reding i Sautempton ostvarili su važne pobede u borbi za opstanak. Reding je na svom terenu savladao Everton dok su "Sveci" u gostima bili bolji od Kvins Park Rendžersa.

Njukasl je razočarao na "Sent Džejms Parku" i dopustio Svonsiju pobedu od 1:2.

Duel Norič - Mančester Junajted igra se od 18 i 30.