• 12. januar 2019.

• 17:55

Brajtonu malo falilo do iznenađenja.

U terminu od 16 sati odigrano je pet utakmica 22. kola Premijer lige Engleske.

Liverpul je slavio u gostima protiv Brajtona rezultatom 1:0. "Redsi" su imali više od igre od samog starta meča, ali pored nekoliko poluprilika nisu uspeli da zatresu mrežu do kraja poluvremena. Detalj koji je napravio razliku bio je onaj iz 49. minuta kada je Montoja vukao za dres Mohameda Salaha u svom kaznenom prostoru, pa je Egipćanin sa bele tačke postavio konačan rezultat minut kasnije.

Barnli je osvojio nova tri boda na svom terenu protiv Fulama pošto je pobedio tim iz prestonice sa 2:1. Sve je dobro krenulo po ekipu Klaudija Ranijerija pošto je Andre Širle postigao gol već u drugom minutu meča. Nastavili su fudbaleri Fulama da tresu mrežu, ali svoju pošto su Ruiz u 20. i Odoi tri minuta kasnije u potpunosti preokrenuli rezultat u korist domaćina. Golove možete pogledati OVDE. Reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović odigrao je čitav meč za svoju ekipu.

Sautempton je trijumfovao u Lesteru istim rezultatom i pored igrača manje u drugom poluvremenu pošto je Valeri dobio isključenje. "Sveci" su došli do vođstva sa penala u 11. minutu kada je precizan bio Džejms Vard Prauz. Šejn Long je tu prednost povisio u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. Vilfrid Ndidi je uspeo da svojim golom produži nadu "Lisicama" da mogu da izbegnu poraz, ali gosti su iz grada ipak otišli sa celim plenom

Rezultat 1:2 bio je i u Londonu gde je Kristal Palas izgubio od Votforda, iako su "Orlovi" poveli autogolom Kečarta u 38. minutu. Ipak, nekadašnji fudbaler Mančester junajteda se iskupio golom u 67. minutu, da bi osam minuta kasnije Tom Kleverli doneo potpuni preokret "Stršljenovima". Srpski internacionalac Luka Milivojević dobio je žuti karton.

Na utakmici između Kardifa i Hadersfilda nije bilo pogodaka.